Gnderen Konu: tren yolu tasarýmý  (Okunma says 4842 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd fotanka

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 46
  • Civil Gücü: +4/-0
  • Bir þeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.
tren yolu tasarýmý
« : 18 Temmuz 2013, 15:03:27 »
merhabalar,

C3D 2013 te çift hat tren yolu tasarýmý yapmak istiyorum ancak subassemly kataloðunda tek hat tanýmlamasý var. Çift hat yapabilmek için alignment i mi offsetlemek gerekiyor acaba. Bu sorunla daha önceden karþýlaþan arkadaþ var mýdýr_ yardým rica ediyorum.
fotanka

evrimd umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
Ynt: tren yolu tasarýmý
« Yantla #1 : 18 Temmuz 2013, 15:56:48 »
Subassemly composerda bu kesitle ilgili bir calisma yapiyorum suan 3 hat icin.size tavsiyem subassemly composer da kendi tipkesitinizi olusturun.yada yapmak istediginiz tipkesiti yollayin yardimci olmaya calisaym
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

evrimd fotanka

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 46
  • Civil Gücü: +4/-0
  • Bir þeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.
« Yantla #2 : 20 Temmuz 2013, 15:40:08 »
subcription center dan baktým ancak composer 2012 versiyonunda çalýþýyor. ben de 2013 kullanýyorum. ben mail adresinize tip kesiti gönderiyorum. aslýna bakarsanýz sizin çalýþtýðýnýz 3 hatlý tip kesiti de yaklaþýk 5 km lik bir güzergahta kullanmam gerekecek. o çalýþmanýzý benimle paylaþýrsanýz sevinirim. kolaylýklar dilerim.
fotanka

evrimd umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
« Yantla #3 : 22 Temmuz 2013, 10:14:10 »
sizin kesitlerle bizim kullandýðýmýz kesitler hemen hemen ayný.çalýþmayý bitirince atarým size.subassembly composer kullanmaya baþlayýn..bu gönderdiðiniz tipkesitleri rahatlýkla kýsa sürede oluþturursunuz.
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

evrimd surveyy

• Tam Üye
  • leti: 67
  • Civil Gücü: +1/-0
  • http://www.civilbirsite.com
« Yantla #4 : 28 Austos 2015, 14:26:38 »
Merhaba,
Elimde tren yoluna ait bir ana güzergah, bu güzergahtan ayrýlan 3 adet hat (istasyon yollarý) ve kesitler var.
Güzergahlarý, boy profili, tipkesitleri tanýmladým, bunlar tamam. Ancak iþ koridoru ve buna baðlý terasman yüzeyini oluþturmaya gelince orada týkanýyorum. Çizimdeki kesitler baþka bir programda hazýrlanmýþ, benim amacým ayný kesitlerde gösterildiði gibi koridoru oluþturup, koridora baðlý terasman yüzeyini üretip kübaj hesabý yapmak. Her güzergaha ayrý ayrý tipkesiti tanýmladýðýmda kesitlerdeki görüntü doðal olarak çýkmýyor.
Bu kesitleri elde etmemin bir yolu var mýdýr, nasýl bir yol izlememi tavsiye edersiniz. Cevaplarýnýz için þimdiden teþekkürler.

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
  • leti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
« Yantla #5 : 31 Austos 2015, 12:51:08 »
Bu kesitleri elde etmenizin yolu subassembly composer kullanmaktan geçiyor. subassembly composer ile tasarlayabilirsiniz.
Yusuf SEZGÜL

evrimd surveyy

• Tam Üye
  • leti: 67
  • Civil Gücü: +1/-0
  • http://www.civilbirsite.com
« Yantla #6 : 02 Eyll 2015, 12:20:39 »
Yusuf Bey, cevabýnýz için teþekkür ederim.
Forumda bir çok kullanýcýnýn dile getirdiði gibi Civil 3D'de biraz yol kat ettikten sonra karþýmýza sürekli subassembly composer çýkýyor. Ýngilizce de yeterli olmayýnca kaynak bulmak zorlaþýyor.
Öyleyse araþtýrmaya devam :)

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
  • leti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
« Yantla #7 : 02 Eyll 2015, 12:23:45 »
Gerek burada gerekse Autodesk in forumunda paylaþýlan muhtelif örnekleri incelemenin yararý olacaktýr.
Yusuf SEZGÜL

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #7 : 02 Eyll 2015, 12:23:45 »