Gönderen Konu: Mevcut Araziyi Yakalama  (Okunma sayýsý 9681 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý ysezgul

• Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
Ynt: Mevcut Araziyi Yakalama
« Yanýtla #10 : 28 Nisan 2015, 17:49:49 »
Siz koþullu bir kazý yaptýrmak istiyorsunuz. Bildiðim kadarýyla grading bize böyle bir imkan tanýmýyor. Bilgim dahilinde söyleyebileceðim þey þu: subassembly composer'la tipkesit tanýmlayýp koridor oluþturmanýz gerek. Baþka bir yolunu bilen arkadaþýmýz varsa hep beraber öðrenmiþ olmaktan memnuniyet duyacaðýz.
Saygýlarýmla,
Yusuf SEZGÃœL

Çevrimdýþý xenofex22

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 6
  • Civil Gücü: +0/-0
  • http://www.civilbirsite.com
« Yanýtla #11 : 28 Nisan 2015, 19:09:49 »
Çok teþekkürler zaten ben de çözümün oyle olduðu kanýsýndaydým palye de oyle saðlanýyor diðer konu baþlýklarýnda Gorkem arkadaþýmýz çozmuþtu bu olayý sadece acaba iki akýllý hareketi gradingdem yer mi diye düþünmüþtüm umarým ilerleyen zamanlarda grading Tool direk bunu yapar

Çevrimdýþý Mustafa Deniz Y?lmaz

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 1
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanýtla #12 : 27 Temmuz 2016, 21:37:54 »
Merhabalar, benim bir sorum var; elimde þev dibi (çalýþma payý dahil-alan þeklinde) ve kazý-tesviye kotu belli olan bir proje var. Kazý yapýlacak alanýn siyah kotlarý yani tabii zemin kotlarý da mevcut. Kazmak istediðim þev oranýný girerek (örneðin 1/2) þev dibinden baþlayarak þev baþý çizgisini doðal zemine yapýþtýrabilir miyim Civil 3D kullanarak? Baþka bir deyiþle; normalde hafriyat bitince ortaya çýkacak olan þevbaþý yani bitmiþ kazý sýnýrýný (ön kübaj hesabý için de kullanýlacaktýr) doðal arazi kotlarýný kullanarak, belirlenen þev oranýyla nerede keserse o þekilde oluþan þevbaþý (kazý sýnýrý) çizgisini Civil 3D otomatik olarak çizebilir mi? Umarým karýþýk anlatmadým, þimdiden çok teþekkürler.

Çevrimdýþý ysezgul

• Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
« Yanýtla #13 : 27 Temmuz 2016, 22:03:41 »
Mustafa Bey, Sitede Grading ile alakalý konularý incelerseniz sorununuza çözüm bulacaðýnýzdan eminim.
Yusuf SEZGÃœL

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #13 : 27 Temmuz 2016, 22:03:41 »