Gnderen Konu: KESÝTLERDE BÝRDEN ÇOK YÜZEY VE ÝMALAT GÖSTERMEK HAKKINDA ?  (Okunma says 4060 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd varyemez

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 0
  • Civil Gücü: +0/-1
Merhaba, çalýþtýðým projeye ait topografik alýmlar ile sürekli bir yüzey güncelleþtirmesi yaparak kübaj hesaplarýnýn yaný sýra gerekli yerlerde kesitler almaktayým. Takýldýðým yer þu; bir boy yada en kesit üzerinde projeye ait alt-üst yapý, geoduvar gibi imalatlar, proje sonundaki peyzaj yüzeyi gibi imalatlarý  topografik yüzey ile birlikte görmek için ne yapacaðýmý bilmiyorum. Her seferinde kesitler üzerinden ölçü alarak topografik kesit üzerine elle çizmek yerine böyle bir çalýþma yapmak istiyorum, yardýmcý olursanýz çok sevinirim. Kolaylýklar.

evrimd Serdar Gams?z

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 39
Arkadaþlar bu güne kadar yüzeyler arasý kübaj hesabý yapýyordum pratik bir þekilde. þimdi kesitlerle göstererek kübaj hesabý çýkartmam gerekiyor.

Kesit oluþtururken elimdeki "proje yüzeyi", "mevcut zemin yüzeyi" ve "kazý yüzeyi" olmak üzere 3 yüzey çizgisini göstermek istiyorum ancak kesit bantlarýndaki seçimde Create multiple section views  penceresinde surface1 ve surface 2 kolonlarý altýna yüzey çaðýrabiliyorum, surface3 kolonu açamýyor yani 3. yüzeyi kesitte 3. bir çizgi olarak gösteremiyorum. Yardýmcý olabilir misiniz?

evrimd topoðraf

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
merhabalar ;
söylemek istediðiniz bu muydu? iyi çalýþmalar...

https://www.zeta-uploader.com/184635703
« Son Dzenleme: 26 Austos 2015, 20:39:24 Gnderen: topoðraf »

evrimd Serdar Gams?z

• Duyarlý Üye
  • **
Evet, ikiden fazla yüzeyi kesitte göstermek.
Ýþlem adýmlarýný gösteren bir video var mýdýr? yüzeyleri oluþturduktan sonraki aþamalarýn iþlem adýmý detaylarýna ihtiyacým var.
« Son Dzenleme: 26 Austos 2015, 21:52:44 Gnderen: Serdar Gams?z »

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
  • leti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
Ekteki ekran görüntüsü yardýmcý olabilir
Yusuf SEZGÜL

evrimd Serdar Gams?z

• Duyarlý Üye
  • **
ysezgul teþekkürler yüzeyi girme sorunumu çözdü paylaþýmýnýz.
Kesit tablo dizayný için hazýr kayýtlý dosyalar var mýdýr peki?

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
  • leti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
Bundan kastýnýz kesitlere ekleyeceðiniz metraj tablolarý ise prota bilgisayar'ýn hazýrlamýþ olduðu stil dosyasýnda mevcut
Yusuf SEZGÜL

AutoCAD Civil 3D