Gnderen Konu: Civil 3D'yi Hýzlandýrmak - 2 - " Out of Memory" Problemi  (Okunma says 4715 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Orjinali ve tamamýný buradan bulabileceðiniz bir yazý.Ben birebir çevirmedim bazen kendi yorumlarýmý kattým.Ama iþe yarayacaðýndan eminim çünkü yazýyý yazan Lou abimiz bunlarý sýrasýyla yapýn söz veriyorum biri kesinlikle iþe yarayacak demiþ.
Ayrýca bu yazýyý yazmasýnýn sebebide "Out of memory" problemine "Windows 7 ile düzelir C3D XP'de sorunlu" diyen bir meslektaþýmmýþ(Civil 3D ürün yöneticisi) Lou dellenmiþ ve bu yazý ortaya çýkmýþ.

1. Ekran kartýnýzýn sürücüsünü güncelleyin Bilgisayarýma sað klik Manage(Yönet)i seçin.Gelen pencerede Display Adapters'ý seçin gelen pencerede ekran kartýnýzý ismine sað klik özelliklere girin ve sürücünün tarihini kontrol edin eðer bir iki aydan eskiyse güncelleyin.(Vallaha adam hýzlý girdi benimkinin tarihi 2007 çýktý)
2. Civil 3D 2010 Update 2'yi yükleyin.Buradan yükleyebilirsiniz
3. RAM'i artýrýn. 4 gigabyte tavsiye ediliyor ve tabii ki RAM'in doðru bir þekilde yüklenmesi gerekli.Bunun Bilsiyar özelliklerinden kontrol edebilirsiniz.
4. 3Gb switching iþlemi yapýn Bunu biliyorsunuz 3gbden fazla RAM'i olanlarýn yapmasý gerekiyor.Buradagüzelce anlatmýþ.
5. Virtual memory'i artýrýn Bilgasayar özelliklerine girin Geliþmiþte (Advanced) Performansýn yanýndaki Ayarlar(Settings) a girin. ikinci sekmeye girin burada Virtual memory'in yanýndaki deðiþtiri(Change) seçin. ve initial(baþlangýç) ve maksimum size için orada ne yazýyorsa iki katýný yazýn.
6. Problem Çizim kaynaklýmý Recover/Recover with XREFS 'i kullanýn.Ayrýca AUDIT,PURGE,-PURGE ide kullanýn.
7. Eðer bilgisayarýnýz orta halli ise Civil 3D'yi kullanýrken emaile bakmak gibi iþlerinizi yapmayýn.Bilgisayarýnýzýn gücüne göre bu deðiþecektir.

AutoCAD Civil 3D