Gnderen Konu: Otomatik harita kayýt programý & Arazi modeli oluþturma...  (Okunma says 9658 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd glomaps

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 2
  • Civil Gücü: +0/-0

Yüksek çözünürlüklü çok büyük alanlarýn uydu görüntülerini koordinatlý þekilde bilgisayarýnýza indirebileceðiniz GloMaps adýnda bir program bulunuyor. Hem görüntü hemde o bölgeye ait 1681 noktanýn X Y Z koordinatýný indirip anýnda arazi modeli oluþturabiliyorsunuz. Ýþinize yarayacaðýný düþünüyorum.

Program hakkýnda bilgilere aþaðýdaki linkten eriþebilirsiniz.

http://glomaps.blogspot.com

Ýyi çalýþmalar.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Çok güzel bir paylaþým teþekkürler.

evrimd xdedex

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
Ynt: Otomatik harita kayýt programý & Arazi modeli oluþturma...
« Yantla #2 : 19 Temmuz 2010, 10:13:55 »
Yararlý bir paylaþým olmuþ teþekkürler..

evrimd baba23100

• Tam Üye
  • leti: 110
  • Civil Gücü: +1/-0
« Yantla #3 : 19 Temmuz 2010, 17:14:24 »
yararlý ama kullanýlamayan bir paylaþým
ben güzele güzel demen güzel benim olmadýktan  sonra
bu programda öyle biþi
aldýðýmýz görüntülerde glomap yazýyor tüm resim üzerinde hemde yani biraz reklam için bir paylaþým
Bu arada bu programda googleearth kullanýyor zaten Atocad Civil de bu iþi rahatlýla belki daha hassas bir þekilde yapýyor.

evrimd glomaps

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 2
« Yantla #4 : 25 Temmuz 2010, 18:53:01 »
Merhaba,

Civil programýnda sadece ekranda gördüðünüz kadar görüntüyü alabilirsiniz halbuki glomaps ile gördüðünüz görüntü çözünürlüðünde 5000*5000 px lik görüntü indirebilirsiniz. Ayrýca arazi modelinide indirerek 3d model oluþturabilirsiniz. 5000*5000 lik bir görüntü 80mb civarýnda yüksek çözünürlükte 20km karelik bir alan kaplýyor...

Demo versiyonda indirilen görüntü üzerinde demo yazýzý yazacaktýr. Lisanslý kullanýrsanýz sizde memnun kalýrsýnýz.

Ýyi çalýþmalar.

evrimd baba23100

• Tam Üye
  • leti: 110
  • Civil Gücü: +1/-0
« Yantla #5 : 26 Temmuz 2010, 08:15:52 »
Aslýnda sizin programýnýzý ,bir kullanýmý kýsýtlý bir programýn reklamýný burdan yapmak ne kadar doðru onu bilmiyorum site kurallarýna aykýrýmý deðilmi ,sonuçta bu site Autocad Civil için  yapýlmýþ yardýmlaþma ve dayanýþma sitesisidir,bu sitedeki hiç bir bilgi ve yöneticilerimiz tarafýndan hiç bir belge,bilgi,döküman vb yararlý ve faydalý veriler herhangi ücrete veya sizin deyiniminizle lisanslý kuulanma gibi kýsýtlamalara tabi deðildir.
O yüzden bence bu güzelim sitemizi kendi ücretli programlarýnýz tanýtýmýný yapmayýnýz.
Önemli Not:Autocad Civilde en mükkembel þekilde 3 d model oluþturuyor.YAni biz Civilciler olarak ek bir Programa ihtiyacýmýz yok hele bu program kýsýtlý bir program ise hiç yok.
Sitemize faydalý olmak istiyorsanýz bilgi ve tecrübelerinizi paylaþabilirsiniz.

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #6 : 27 Temmuz 2010, 12:26:58 »
Aslýnda sizin programýnýzý ,bir kullanýmý kýsýtlý bir programýn reklamýný burdan yapmak ne kadar doðru onu bilmiyorum site kurallarýna aykýrýmý deðilmi ,sonuçta bu site Autocad Civil için  yapýlmýþ yardýmlaþma ve dayanýþma sitesisidir,bu sitedeki hiç bir bilgi ve yöneticilerimiz tarafýndan hiç bir belge,bilgi,döküman vb yararlý ve faydalý veriler herhangi ücrete veya sizin deyiniminizle lisanslý kuulanma gibi kýsýtlamalara tabi deðildir.
O yüzden bence bu güzelim sitemizi kendi ücretli programlarýnýz tanýtýmýný yapmayýnýz.
Önemli Not:Autocad Civilde en mükkembel þekilde 3 d model oluþturuyor.YAni biz Civilciler olarak ek bir Programa ihtiyacýmýz yok hele bu program kýsýtlý bir program ise hiç yok.
Sitemize faydalý olmak istiyorsanýz bilgi ve tecrübelerinizi paylaþabilirsiniz.

Size karþý gelmemekle beraber aslýna bakarsanýz katýlmýyorum görüþürünüze. Çünkü bizim insanlar öðrensin diye didindiðimiz C3D, GloMaps gibi ücretli bir program. Ýkinci olarak, forumun içini dýþýný karýþtýrmasýn diye yardýmcý programlara böyle bir bölüm açtýk, Civil ile karýþmasýnlar, karýþmadýlar. Ben GloMaps e bu tanýtým için teþekkür ederim. 

Size karþý gelmiyorum dedim ya, onun da sebebi þu. Bilgisayarýmýzýn belleðini yiyen kýsýtlý programlardan sýkýldýk dediðiniz gibi. Canavar gibi freeshare Programlar var, kaldý ki dediðiniz gibi C3D yapýyor bu iþi. Hatta lisanslýysa bi SURFER var, eline C3D bile su dökemez.

:)
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #6 : 27 Temmuz 2010, 12:26:58 »