Gnderen Konu: POLYLINE DAN TÝIP KESÝT OLUSTURMA  (Okunma says 14913 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd ht

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 8
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: POLYLINE DAN TÝIP KESÝT OLUSTURMA
« Yantla #10 : 03 Nisan 2013, 13:29:48 »
Tip kesit oluþturma üzerine ana baþlýk açýlmasý gerekiyor bence,

mesela dolgu þevi yarma þevinden daha yatýk olduðu için terasman çizgisinin dolguda, dolgu þevini kesmesi gerekiyor, bunu nasýl yapabiliyoruz...

evrimd umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
« Yantla #11 : 03 Nisan 2013, 15:59:10 »
tam olarak ne demek istediðinizi anlamamýþ olabilirim ama hem terasman yüzeyi hem dolgu þevi projedir ve genelde dolgu þevinin baþladýðý nokta terasmanýn dolguya uzandýðý nokta olur.her türlüsünü gerek generic linklerle gerek hazýr tipkesit parçalarýyla yapabilirsiniz.çiziminizi buraya yükleyin bakalým.
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

evrimd ht

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #12 : 03 Nisan 2013, 17:04:04 »
Bu þekilde çözdüm ama yinede dolgudan yarmaya geçiþler sýkýntýlý oluyor,

yarma olduðunda alýntý1 deki terasman hendek dibine kadar uzamalý, dolgu olduðunda da yeþil dolgu þevinde kalmalý...

LaneOutsideSuperWithWidening parçasýnýn sonuna ConditionalCutOrFill koydum ve ucunada shoulder larý ekledim yani yarmamý dolgumu bakýyor ona göre hangi shoulder ý koymak gerekiyorsa onu yerleþtiriyor, (yarmadaki shoulder in eðimi 4:1 dolgudakinin 2:1) fakat bu seferde yarma dolgu kýyaslamasýný LaneOutsideSuperWithWidening nin bittiði yerde yapýyor, yarma dolgu kýyaslamasýný 3m saða göre yap dediðimizde sorun tamamen çözülecek, yatayda mukayese yaptýrabileceðim bu parçayý bulamadým malesef

evrimd umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
« Yantla #13 : 04 Nisan 2013, 08:26:56 »
bu durumlarda  "ConditionalCutOrFill" parçalarýný koyacaðýnýz yer çok önemli.benim kullandýðým yöntem "linkwidthandslope" parçasýný "omit yes" yapýp daha sonra bu parçanýn ucuna "ConditionalCutOrFill" koymak.bence bu kesitte sizin de yapmanýz gereken sarý yatay çizgi üzerinde mavi noktaya fill, sarý çizginin bittiði noktaya cut cond koyup ucuna koyacaðýnýz parçalarý da baþlangýç noktasýný ayarlayarak koymanýz.fikir vermesi açýsýndan resim ekliyorum..Daha efektif yöntemler eminim vardýr.
M.Kemal Atatürk

evrimd ht

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #14 : 04 Nisan 2013, 09:45:49 »
linkwidthandslope eklediðim zaman shoulder ý o kadar öteliyor, rica etsem bir tane assembly hazýrlayýp gönderebilirmisiniz... yani banketten sonra hendek geniþliði kadar mesafeden kazý dolgu mukayesesini yapýp ona göre shoulder yerleþtirmek ve sonrasýnda þevleri tanýmlamak

evrimd umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
« Yantla #15 : 04 Nisan 2013, 11:14:54 »
örnek dosya ekte.mantýk shoulder ne kadar öteleniyorsa o kadar offsetli geri koyucaksýnýz böylece olmasý gerektiði yere gelir.
M.Kemal Atatürk

evrimd eray1888

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
POLYLINE DAN TÝIP KESÝT OLUSTURMA
« Yantla #16 : 28 Temmuz 2013, 13:08:24 »
Polyline'dan tip atnalý tünel için tip kesit oluþturdum. Koridor doðru bir þekilde oluþurken yüzey doðru oluþmuyor. Atnalý kesitin bir kýsmýnda yüzey oluþmuyor. Acaba nerde hata yapýyor olabilirim.

evrimd umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
« Yantla #17 : 29 Temmuz 2013, 12:05:32 »
üst üste binen yüzeyleri ayrý ayrý oluþturman lazým.orta yatay eksenden 2 ye bölün yüzeyi
M.Kemal Atatürk

evrimd eray1888

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
« Yantla #18 : 04 Austos 2013, 13:16:58 »
Teþekkür ederim sorun çözüldü.

AutoCAD Civil 3D