Gönderen Konu: HEC-RAS  (Okunma sayýsý 22948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý tobleron

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 15
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: HEC-RAS
« Yanýtla #10 : 26 Nisan 2013, 18:21:45 »
civil 3d de oluþturduðum koridor yüzeyini hecrasa import ederken geo uzantýlý dosyayý sorunsuz oluþturuyorum ancak bu geo uzantýlý dosyayý hecrasda açtýðýmda boþ açýyor.
yardýmcý olursanýz sevinirim.

Çevrimdýþý tobleron

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 15
« Yanýtla #11 : 28 Nisan 2013, 21:27:02 »
civil 3d de oluþturduðum koridor yüzeyini hecrasa import ederken geo uzantýlý dosyayý sorunsuz oluþturuyorum ancak bu geo uzantýlý dosyayý hecrasda açtýðýmda boþ açýyor.
yukarýda bahsettiðim sorun tip kesitleri polyline dan oluþturduðum için olabilir mi sizce?

Çevrimdýþý tonbul192

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 4
« Yanýtla #12 : 21 Ocak 2014, 22:20:29 »

Çevrimdýþý chaplin

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 6
  • http://www.civilbirsite.com
« Yanýtla #13 : 08 Mart 2016, 14:05:07 »
yukarýda bahsettiðim sorun tip kesitleri polyline dan oluþturduðum için olabilir mi sizce?

civil3d'de oluþturmuþ olduðunuz kanal yüzeyleri featureline'lerden oluþturulmuþ lokal bir yüzeydir. bu yüzeyi yeni bir surface oluþturup oraya yapýþtýrýn. böylece tabii zemin gibi bir genel yüzey oluþturucaksýnýz. ondan sonra import ettiðinizde yüzeyi tanýmlayacaktýr. yapamadýðýnýz takdirde haber verin detaylý anlatýyým

edit: enkesitlerinde yüzeyi yeni oluþturduðun surface (kanal yüzeyini yapýþtýrdýðýn)'i seçmelisin
« Son Düzenleme: 08 Mart 2016, 14:08:47 Gönderen: chaplin »

Çevrimdýþý chaplin

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 6
  • http://www.civilbirsite.com
« Yanýtla #14 : 08 Mart 2016, 14:12:28 »
iþim gereði hecrasla biraz içli dýþlýyým. bundan dolayý hecras'la ilgili sýkýntý yaþayan arkadaþlara elimden geldiðince yardým etmeye çalýþýrým.

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #14 : 08 Mart 2016, 14:12:28 »