Gönderen Konu: Feature line  (Okunma sayýsý 8845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý E.Erdem ÖZLÃœ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
Ynt: Feature line
« Yanýtla #10 : 09 Nisan 2018, 18:08:55 »
Arc tek kotta olur. Arc'ý featureline yaparsanýz baþlangýç ve son kotlarýný deðiþtirebilirsiniz diye düþünüyorum.
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

Çevrimdýþý Serdar Gams?z

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 39
  • Civil Gücü: +0/-1
« Yanýtla #11 : 09 Nisan 2018, 23:20:23 »
Bir deniz dibi kazýsý iþi var elimde 5 boru hattý gömülecek bir kanal kazýsý bu.toplam 2 km mesafede  son 500m de boru lar çiçek gibi dallanýyor.

Elimdeki kesit bilgilerinden kazý tabanlarýndaki düþey ve yatay kýrýk noktalarýný kotlu nokta olarak oluþturdum. toplam 100küsür adet kotlu noktalardan tek tek feature line komutu ile geçtim(geçiþlerde sizin de belirttiðiniz gibi arc seçeneði çýkmaktadýr)

Bir baþka sorunum da þu. featureline olarak çevirdiðim kazý tabanýný tek seferde nasýl þevlendirebilirim?

iç bükey bir alan ve haliyle iç taraftaki þevler birbirini kesecektir. tek seferde þevleme yaptýðýmda kilitlenip kalýyor program.

ekte kotlu feature line ve þevlerin uzanacaðý sanal bir yüzey içeriði olan dosyamý paylaþýyorum.

tek seferde infill ve þev yapmam gerekiyor. çünkü 5 yýl önce dizayn edilmiþ bir deniz dibi projesini uygulayacaðýz. ancak deniz tabaný deðiþtiði için güncel deniztabaný nokta bulutundaki deðiþikliðe göre kazý kanalý kotlarý veya kesitleri revizyon görecektir. kazý uygulamasý ve kazý dizayný iþi iç içe bir dönemde olacaðý için zaman çok kýymetli olacak benim için. pratik ve hýzlý çözüm için; bu yapmaya çalýþtýðým pratik metodu uygulayabilmek bana çok fazla zaman kazandýracaktýr. Sorunlar çýktýkça civil3d nimetinden yeni þeyler keþfetmekteyim. þimdiden yardýmcý olan herkese teþekkürler.

Not:
Ekte paylaþtýðým feature line kotlarýnýn bazýlarý 0 olarak gelmiþ. düzgününü tekrar paylaþabilirim. Özet olarak soru þu; kotlu arc lý oluþturulmuþ iç bükey feature line tek seferde grading yapýlabilir mi? denemelerimde civil3d den yanýt alamýyorum. infill yaptýðýmda taban yüzeyini alabiliyorum.

"yoksa tesviye tamamlanmýþ hali" konusunda belirtildiði gibi her parçanýn yüzeyini ayrý hazýrlayýp ilk alým yüzeyinin içerisine yapýþtýra yapýþtýra kümülatif olarak sonuçta istediðim yüzey dizaynýna ulaþacaðým. ancak zaman alacak.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2018, 21:54:49 Gönderen: Serdar Gams?z »

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #11 : 09 Nisan 2018, 23:20:23 »