Gönderen Konu: grading çakýþan yüzeyler  (Okunma sayýsý 2837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý mezarkabul

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 14
  • Civil Gücü: +0/-0
grading çakýþan yüzeyler
« : 03 Mayýs 2012, 14:06:52 »
selam arkadaþlar...civil grading menüde altyapý kazýsý yaptýrmaktayým..grading menü de arazi kriterlerine göre kazýyý yaptýrdým..grading menü de pratik þekil de kazý kübaj deðerlerini hesaplapladým..fakat þöyle bir sorunum var alt yapýmýz dallý budaklý olduðundan bunlarý  grading gruplara ayýrdým.örneðin @1000,@800 þeklinde.bu durumda altyapý hatlarýnýn birleþtiði yerde yüzeyler birbirine girdi.sonra tekrar geri dönüp oluþturduðum bütün sites lardaki futureline larý edit future line geometry de birleþtirmek istedim ama bu da mümkün olmadý baþarýsýz oldum.[futurelinelarý polyline gibi düþünüp pedit yapar gibi birleþtirmek istedim.] farklý gruplarda oluþturduðum grade yüzeyleri birleþtirmek mümkünmüdür acaba arkadaþlar..çok açýk anlaþýlmadýysa aþaðýya iki tane görüntü eklendim umarým daha açýklayýcý olur..

ek olarak þunu da sormak isterim size grade volume tols dan hesaplanan kübaj dosyasýný export etmek mümkünmüdür yada add table total volume þeklinde bir label oluþtarabilirmiyiz..

Çevrimdýþý umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
Ynt: grading çakýþan yüzeyler
« Yanýtla #1 : 07 Mayýs 2012, 06:46:39 »
ayný site de olmayan feature leri birleþtiremezsiniz.featureleri toplu halde seçip istediðiniz site geçirebilirsiniz tek týklamayla.bu iþleimi yaptýktan sonra birleþtirebilirsiniz.ayný site deki featureler plan görünümünde birbirlerini kestikleri noktalarda ayný kotu alýr.create detached surface komutunu kullanarak oluþturduðunuz yüzeyleri gradingden ayýrýp birleþtirebilirsiniz.tablo olarak bildiðim kadarýyla böyle bir opsiyon yok
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdýþý mezarkabul

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 14
« Yanýtla #2 : 16 Mayýs 2012, 10:23:47 »
ayný site de olmayan feature leri birleþtiremezsiniz.featureleri toplu halde seçip istediðiniz site geçirebilirsiniz tek týklamayla.bu iþleimi yaptýktan sonra birleþtirebilirsiniz.ayný site deki featureler plan görünümünde birbirlerini kestikleri noktalarda ayný kotu alýr.create detached surface komutunu kullanarak oluþturduðunuz yüzeyleri gradingden ayýrýp birleþtirebilirsiniz.tablo olarak bildiðim kadarýyla böyle bir opsiyon yok

ümit bey yanýtýnýz için teþþekür ederim..future line larý birleþtiremedim..bunu nasýl yapýyoruz yardýmcý olurmusunuz..ben þöyle bi þey denedim.edit future line geomtry de join i seçtim ama þöyle bir mesaj aldým the future line doesn't connect and cannot be joined..buradan da baþarýsýz oldum..

Çevrimdýþý erka28

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 18
« Yanýtla #3 : 24 Mayýs 2012, 07:42:32 »
Future line i birleþtirmek için þev tanýmlarýný silmek gerekiyor. Sonrasýnda ise birleþtireceðin furute linle seçtiðinde çýkan menüden geometri editör altýnda joinle ayný "site" içinde ve biribirine birleþik futurelinel larý birleþtirebilirsin..

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #3 : 24 Mayýs 2012, 07:42:32 »