Gnderen Konu: Img2Cad - Resim Dosyalarýný Dxf-Wmf Formatýna Çevirin!!  (Okunma says 12682 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
Daha önceki yýllarda yol projesi yaparken kullandýðým bir programý paylaþmak istedim. Eðer raster paftalarýnýz silik deðilse çok iþe yarayan bir program. Eðer (Yol Projesinde Olduðu gibi küçük paftalarda geçerli) paftanýz silikse öncelikle mürekkepli kalemle üzerinden geçmenizi tavsiye ederim.

Program ne iþ yapar?

BMP, JPG, TIF, GIF, PNG, PCX, TGA, RLE, JPE, J2K, JAS, JBG, MNG gibi bilgisayarýnýzda bulunan raster formatlarý DXF, HPGL, EMF, WMF vb. formatlara çevirir ki bu iþi iyi de yapar.

Arayüzü kolaydýr. Programýn deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için buraya týklayýn.

Programý indirmek için BURAYA TIKLAYIN. (Direkt Link)
« Son Dzenleme: 11 Ekim 2008, 17:55:20 Gnderen: Emrah Erdem Özlü »
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

evrimd kgn78

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 4
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Img2Cad - Resim Dosyalarýný Dxf-Wmf Formatýna Çevirin!!
« Yantla #1 : 28 Aralk 2008, 18:10:03 »
beþ para etmez bir program. çok uðraþtým ancak tiff yada jpeg paftalarý rezil bir þekilde dxf e çeviriyor. onlarý düzenlemek yeneiden yapmak kadar uðraþtýrýyor. pek tavsiye etmiyorummm

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #2 : 29 Aralk 2008, 18:18:25 »
Valla benim paftalarý þakkadanak çevirdi. Canavar gibi de oldu. Görüntü kalitesinden farkettiði kanýsýndayým.

evrimd espri_espri

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 2
« Yantla #3 : 25 Temmuz 2010, 01:55:32 »
taranmýþ ve koordinatlý bir þekilde *.dre dosyasý hazýrlanmýþ bir paftayý en saðlý þekilde nasýl *.dxf dosyasýna çevire bilirim. bu ve buna benzer programlar koordinat deðerleri yanlýþ bir þekilde *dxf dosyasýna çeviriyor. yardýmcý olabilirseniz sevinirim. Ýyi çalýþmalar...

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #4 : 25 Temmuz 2010, 20:08:01 »
Valla *.dre dosyasý netcad dosyasý. Dolayýsýyla zaten Acad 3D açmayacaktýr. Konuyu bilen bir kiþi olduðunu düþünüyorum ancak sormak zorundayým. Farklý kaydet seçeneði var mý? dxf olarak kaydedersen veri kaybetmeden açarsýn. En azýndan xyz bazýnda veri kaybý olmayacaktýr. Bunun haricinde yapýlacak bir kaç hareket olabilir. Onu da netcad forumlarýndan sormalýsýn.

evrimd espri_espri

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 2
« Yantla #5 : 25 Temmuz 2010, 21:17:13 »
ben haritacýyým.  netcadin rasvek özelliði var ama bu rasvek dediðim modül 1 bite sahip resim dosyalarýnýn üzerinden otomatik olarak çizgiselleþtiriyor sözde. autocad raster design modülü buna benzermiþ deniliyor. çoðu paftalarýn hatlarý tek bir çizgi gibi deðil bunu otomatik olarak dxf veya dwg olarak çevirebilecek alternatif bir program arýyorum kýsacasý

evrimd manowar

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 1
« Yantla #6 : 25 Ekim 2010, 10:33:53 »
aslýnda böyle bir program var wintopo freeware ve wintopo pro
http://wintopo.com/wintopo-free.htm
ayrýca wintopo pro ile yaptýðýn vektörel çizimi koordinatlandýrlabilirsin bile yani raster design ve netcad rasvek ve rasterla hiç uðraþmazsýn

yalnýz þu uyarýyý yapayým raster imajýn çözünürlüðü iyi olmalý yoksa photoshop veya onun alternaftifi benim çok sevdiðim gimp ile imajý düzenlemen gerekir dpi ne kadar iyi olursa wintopo o kadar iyi çevirme iþlemi yapar

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #6 : 25 Ekim 2010, 10:33:53 »