Gnderen Konu: Points Bölününde Yeni Eðitim Dökümaný  (Okunma says 21345 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
Points Bölününde Yeni Eðitim Dökümaný
« : 16 Ekim 2008, 16:20:42 »
Points (Noktalar) menüsü altýna yeni bir eðitim dökümaný eklenmiþtir. Bu eðitim dökümanýnda;

1) Nokta oluþturma yöntemleri
2) Nokta Stilleri
3) Nokta Grubu Oluþturma, Import ve Export
4) Tablo Oluþturma

konularý hakkýnda bilgiler edineceksiniz. Buraya Týklayarak eriþebilirsiniz.

Not : Bu dökümanlar, Prota Bilgisayar'ýn eðitim dökümanlarý olup, döküman içinde referans gösterilen ekler (*.dwg, *.txt) sadece lisanslý kullanýcýlarla paylaþýlmaktadýr.
« Son Dzenleme: 30 Nisan 2009, 18:38:53 Gnderen: Erdem E. Özlü »
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

evrimd turannet

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Points Bölününde Yeni Eðitim Dökümaný
« Yantla #1 : 05 Ocak 2009, 13:43:09 »

Merabalar, CÝVÝL 3D yi tanýma ve amatörce bir baþlangýç seviyesinde öðrenmemizde vesile olduðunuz için çok teþekkür ediyorum.
Foruma yeni girdim , uzun süredir takip edemiyordum Civil 3d ile ilgili geliþmeleri.Özellikle türkçe kaynak sýkýntýmýz vardý.Ama gördüðüm kadarýyla sizlerin sayesinde bu konudaki ihtiyaçlar önemli ölçüde giderilmiþ.Ayrýca teþekkür ediyorum bundan dolayý.
Ben harita mühendisiyim ve bu alandaki MALUM tekelleþmenin kýrýlmasý gerektiðine inanýyorum.Tabiki tamamen türk kaynaklý olan kullanmakta olduðumuz harita programý bir gurur kaynaðý olabilir.Ama yinede Alternatifler olmalý ve olucaktýrda.Diðer programda sanýyorum göze çarpan en önemli þey eðitim yönünün ve dokümanlarýnýn ihtiyaca cevap verebilmesi diye düþünüyorum.Ýnþallah Civil 3d 'de bu konuda yeterli düzeye gelecektir.

Yalnýz bir ricam var hazýrlamýþ olduðunuz dökümanlarda kullandýðýnýz [dwg],[txt] vs dosyalarýn lisanslý kullanýcýlarla paylaþýlacaðýný söylemiþiniz.Bu benim gibi bu programý kullanan/öðrenmeye çalýþan; bir kurumda veya þirekette çalýþmayan veya þu dönemde hiç bir yerde çalýþmayan arkadaþlarýmýz için büyük eksiklik olacaðýný düþünüyorum.
Bunlarýda dökümanlarla beraber paylaþmak kanýmca herkes için daha faydalý olucaktýr.Elbette sizleri yönlendirmek amacým olamaz ama böyle bir yolu izlemenizdeki maksadý anlayamadým!.Yani program hertürlü eðitim materyali ile nekadar çok kitleye ulaþýrsa o kadar pazar payý artýcaktýr düþüncesndeyim ben.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #2 : 05 Ocak 2009, 17:34:55 »
Turan Bey Merhaba
Öncelikle hoþgeldiniz.Övgülerinizde dolayý teþekkür ederiz elimizden geleni yapmaya çalýþýyoruz umarým sizlerinde katkýlarýnýzla ilerleyen zamanlarda çok daha kapsamlý bir sitemiz olacak.
Eleþtiriniz için teþekkürler söyledikleriniz de haklýsýnýz fakat bu eðitim dökümanlarýmýzý yayýnlamama durumumuz ticari bir amaç düþüncesinden çok bizden program alan veya ücretli eðitim alan kiþi ve kurumlara fazladan bir hak tanýma isteðimizden ortaya çýkmýþtýr.Bizler bu eðitim dökümanlarýnýn eksikliðini harici videolar,soru-cevap,ipucu ve forum bölümleriyle kapatacaðýmýza inanýyoruz.Sizlerin bu tür yapýcý eleþtirileriniz bekliyoruz.
Tekrar hoþgeldiniz
Görüþmek üzere
Murat ÖZMEN

evrimd atilaz

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 10
« Yantla #3 : 23 Nisan 2011, 19:44:02 »
Merhabalar,
27400 adet noktadan oluþan bir alým dosyasýný txt formatýnda bizim yerli yazýlým programýnda tek parçada import edebiliyorum. fakat civil 3d de bunu baþaramadým. "çok fazla nokta" diye uyarý veriyor. dosyayý parçalayarak en çok 500-800 adet nokta kapsayacak þekilde oluþturuyorum ve civil3d ye import edebiliyorum. inanýyorum ki benim bu konuda bilmediðim bir konu vardýr ki yapamýyorum. bu konuda bilgisi olan bana yardýmcý olabilir mi?
teþekkür ederim.

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yantla #4 : 24 Nisan 2011, 14:17:55 »

Merhaba,
Civil 3d nin nokta yapýsý (cogo) diðerlerinden farklý. Ýçinde farklý bilgiler barýndýrmakta ve istenilen deðiþiklikler otomatik olarak yapýlabilmektedir. Ör: Diðer programlarda noktayý yazýya dönüþtürme, ondalýk kýsmýný deðiþtirme gibi iþlemler için silme ve yeniden oluþturma iþlemi yapýlýr. Civil 3d de ise sadece istenilen ayarlar yapýlarak deðiþiklikler elde edilir. Bu nedenlerden dolayý noktalarý import etmek, silmek zaman alabiliyor. Kullanýlan bilgisayar özellikleri, programýn versiyonu bu iþlemler için etkilidir. 

Ayrýca bu noktalar civil 3d noktasý olarak gerekli deðilse onlarý autocad noktasýna dönüþtürmek size hýz kazandýracaktýr.  Noktalarý hangi amaç için kullanacaðýnýzý bilmediðimden izlenecek yol konusunda da yardýmcý olamýyorum.

Kolay gelsin.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #5 : 25 Nisan 2011, 12:49:44 »
Merhabalar,
27400 adet noktadan oluþan bir alým dosyasýný txt formatýnda bizim yerli yazýlým programýnda tek parçada import edebiliyorum. fakat civil 3d de bunu baþaramadým. "çok fazla nokta" diye uyarý veriyor. dosyayý parçalayarak en çok 500-800 adet nokta kapsayacak þekilde oluþturuyorum ve civil3d ye import edebiliyorum. inanýyorum ki benim bu konuda bilmediðim bir konu vardýr ki yapamýyorum. bu konuda bilgisi olan bana yardýmcý olabilir mi?
teþekkür ederim.
Uyarý gerçekten böyleyse þurada bir düzeltme yapýn.

Civil 3D point clouds özelliðiyle deðil 30000 noktayý milyonlarca noktayý içeriye alabilir.

evrimd ergun_60_19

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 36
  • Civil Gücü: +0/-2
« Yantla #6 : 31 Temmuz 2014, 09:00:51 »
merhabalar
ben çivilin bana verdiði nokta stilini degilde kendi oluþturduðum bir sekli stil olarak nasil tanitirim orda bana verilen sekiller isime yaramiyor ben bi marker blok sekil oluþturdum ama tanitamadim

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
  • leti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
« Yantla #7 : 23 Ekim 2014, 14:56:00 »
Toolspace-Settings-Point-Point Styles sað týklayýp new deyin. Marker bölümünde "Use AUTOCAD BLOCK symbol for marker" kýsmýný iþaretleyip alttaki listeden hazýrladýðýnýz blok'u seçin.
Yusuf SEZGÜL

evrimd nurali

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 17
« Yantla #8 : 29 Ekim 2017, 21:44:55 »
Merhabalar,verilen link acilmiyor malesef

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #8 : 29 Ekim 2017, 21:44:55 »