Gönderen Konu: Add alignment label menüsünde eklenenen Multiple Segment  (Okunma sayýsý 2592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý erka28

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
Güzergaha ait rapor alabilmek için (Netcadde olduðu gibi) Add alignment label  menüsünde eklenenen Multiple Segment tablosunu oluþturuyorum. Böylece Add Tables menüsünden bir tabloyla Güzergah raporlarýný alabiliyorum. Ancak güzergah üzerinde bazý deðiþiklikler yapýp yeni some ekleyince veya var olan someleri silince bilgiler eksik çýkýyor.
Sorun ise þu; eksik olan güzergah bilgilerini düzeltmek için yeniden Add alignment label  menüsünde Multiple Segment ekliyorum. Bu seferde eksik olmayan  güzergah bilgileri 2 kez tabloya geliyor. Bunu nasýl düzeltebilirz?
Add alignment label  menüsünde eklenenen Multiple Segment i silebilir miyiz veya sýfýrlayabilir miyiz?
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2011, 08:36:39 Gönderen: E.Erdem ÖZLÃœ »

Çevrimdýþý sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
Ynt: Add alignment label menüsünde eklenenen Multiple Segment
« Yanýtla #1 : 05 Eylül 2011, 09:39:58 »
Belki daha kýsa yolu vardýr fakat benim uyguladýðým yöntem þu þekilde: Resim1 deki bölümde altý çizili olan etiket sitilleri üzerine gelerek sað tuþ ile açýlan menüden edit kýsmýna girilir. Burada Layout sekmesi altýndaki Visibilty seçenegi True yapýlarak etiketlerin plan üzerinde görünmesi saðlanýr. Sonrada ekrandaki bu yazýlar tek tek silinir.

Çevrimdýþý erka28

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanýtla #2 : 05 Eylül 2011, 21:29:03 »
Sorunu sizin de yardýmýnýzla çözdüm. Bahsettiðin yerde çýkan Table Tag menüsünde yer alan text leri sildim.
Sonra yeniden güzergah bilgilerini ekleyerek tablo oluþturdum ve sorun çözüldü....
Cevabýnýza teþekkürler.... Paylaþtýk ve öðrendik...

« Son Düzenleme: 05 Eylül 2011, 21:30:26 Gönderen: erka28 »

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #2 : 05 Eylül 2011, 21:29:03 »