Gnderen Konu: Profil Üzerinde Deðiþiklik Yapýp Surface'i Deðiþtirmek  (Okunma says 3342 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd ahmet_bicer

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 13
  • Civil Gücü: +0/-0
Profil Üzerinde Deðiþiklik yapýp Surface i deðiþtirmek istiyorum.

Civil 3D herseyý yapabýlýrse bunuda yapabilir diye düþünüyorum bilgisi olanvarmý acaba?
« Son Dzenleme: 08 Temmuz 2009, 11:07:00 Gnderen: Erdem E. Özlü »

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
Konuyu biraz açýklayabilir misiniz?

evrimd ahmet_bicer

• Yeni Katýlýmcý
  • *
Bir Yüzeyden Profil Oluþturdum Diyelim ve Bu Profil Üzerinde Editleme Yapýp buna Baðlý Olan Surface'in dynamýc olarak degiþmesi mumkunmu.Yuzeyde býr yeri degýstýrdýgýmýzde profil kendiliginden degiþiyor ben bunun tersini yapmak istiyorum.mesela yuzeyde bý noktanýn kotu yalnýslýkla sýfýr gelmiþ ben profil üzerinde dýk assagý inen cizgiyi editleyýp yuzeyý degýstýrme imkaným varmý?

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
Bildiðim kadarýyla yok. Fakat buna neden ihtiyaç duyduðunuzu anlayamadým.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Yok
Yalniz profilinizi statik moda çevirirseniz profil üzerinde deðþiklik yapýp bantta bu deðþiklikleri görebilirsiniz.Yüzey modelinin deðþtirmek için bir yüzey düzenleme iþlemlerini kullanabilirsiniz

evrimd ahmet_bicer

• Yeni Katýlýmcý
  • *
OLSAYDI GUZEL OLACAKTI BU ARADA KIRMIZI HATTI MANUEL GIRIYORUM AMA GÖRÜNTÜLEMÝYOR HATA VERÝYR BAZEN OLUYOR BAZEN OLMUYOR PUF NOKTASI NEDÝR VE DAHA ONCE GIRDIGIM BILGILERI DAHA SONRA NASIL DEGISTIREBILIRIM?

evrimd PAÞA

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • leti: 125
  • Civil Gücü: +17/-0
Civil 3D herseyý yapabýlýrse bunuda yapabilir diye düþünüyorum bilgisi olanvarmý acaba?
Programda ancak ve ancak operatörü kullanýlmamýþ, Ýse kullanýlmýþ. Zaten o tür þeyler de yaptýrýlabilse herhalde rahatlýkla civil3d de RedKit bile oynatabilirdik. :)

evrimd ahmet_bicer

• Yeni Katýlýmcý
  • *
PAþa Bey Haklýsýn Valla Yakýnda býzede gerek kalmayaycak:)

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Profile View'ý seçin sað klik Profile View Properties

evrimd ahmet_bicer

• Yeni Katýlýmcý
  • *
Arkadaslar cok tesekkurler cývýlbýrsýtemýzde olmasa napardýk dýye dusunuym.aslýnda cok sorum var ama sýzýde yormak ýstemýyorum bugunku lýmýtýmý doldurdum dýye yarýna saklýyayým sorularýmý:)BEnden Kaynaklanmýyo cývýl3d derya denýz mýsalý program o yuzden cok sorulacak ve yapýlacak iþ var ellerýnýze saðlýk.

AutoCAD Civil 3D