Gnderen Konu: Karayolu projesinin tamamýný Autocad Civil 3D ile yapabiliyor muyuz?  (Okunma says 7307 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd civileng

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 5
  • Civil Gücü: +0/-0
Merhaba Autocad Civil 3D'ye kendi imkanlarýmla baþlamaya düþüncesindeyim ama öncelikle size bir iki sorum olacak.

Karayolu projesinin tamamýný Autocad Civil 3D ile yapabiliyor muyuz?

Konunun gidiþatýna ve verilen cevaplara göre sorularým olabilir þimdiden teþekkür ediyorum.Ayrýca böyle faydalý bir site yaptýðýnýz için de size teþekkür ediyorum...
« Son Dzenleme: 06 Aralk 2008, 00:57:47 Gnderen: Erdem E. Özlü »

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Ynt: Soru?
« Yantla #1 : 06 Aralk 2008, 00:23:39 »
Merhaba Autocad Civil 3D'ye kendi imkanlarýmla baþlamaya düþüncesindeyim ama öncelikle size bir iki sorum olacak.

Karayolu projesinin tamamýný Autocad Civil 3D ile yapabiliyor muyuz?

Konunun gidiþatýna ve verilen cevaplara göre sorularým olabilir þimdiden teþekkür ediyorum.Ayrýca böyle faydalý bir site yaptýðýnýz için de size teþekkür ediyorum...
Yapabiliyoruz ,ama karayollarýnýn bir takým kendine ait standartlarý var bunlarla ilgili bazý düzenlemeler yazýlým olarak PROTA Bilgisayar tarafýndan geliþtirilmekte.Ama þunu söylemekte yarar var þu sýralar Karayollarýna ve belediyelere iþ yapan en büyük proje ofislerinden biriyle derslerimiz devam ediyor .Üstü kapalý þeylerin birer birer açacaðýz ve eðitim sonunda projelerini Civil 3D yle yapacaklar.Bundanda iyi referans olmaz herhalde
Baþka b,r büyük proje ofisiylede geçenlerde bitirdik onlardsa kullanmaya baþladýlar.
Bunun dýþýnda genelde karayollarýna iþ yapmayan ama karayolu projeleride iþlerinin bir parçasý olan dünyanýn en büyük proje ofislerinden birinin Türkiye ofiside Civil 3D kullanýyor.
Ýsim vermeyeyim çalýþanlarý zaten sitede onlar gerekli görürlerse isim kullanabilirler.
Sorularýnýzý bekliyoruz
Görüþmek üzere

evrimd civileng

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 5
Ynt: Soru?
« Yantla #2 : 06 Aralk 2008, 00:56:18 »
Anladým cevabýnýz için çok teþekkür ediyorum.

Sitenizde verdiðiniz eðitim videolarýyla baþlayamayý düþünüyorumElimde olan izohips haritasýndan projesini yaptýðým iki noktayý Autocad Civil 3D ile yapmayý düþünüyorum.

Adým adým proje konusunu da elimden geldiðince takip etmeye çalýþacaðým.

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
Adým adým yol projesi aslýna bakarsanýz 3 adýmda yerini BU linkindeki videoya devredebilir. Yani þunu demek istiyorum, 3. Adýmdan sonra yukarýda linkini verdiðim videodan devam edebilirsiniz..
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

evrimd ookur

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 1
kanalizasyon veya içme suyu gislri ile ilgili formata sahipmi?

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
kanalizasyon veya içme suyu gislri ile ilgili formata sahipmi?

Soruyu tam anlayamadým

evrimd PAÞA

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • leti: 125
  • Civil Gücü: +17/-0
Sanýrým arkadaþ Kanalizasyon ve Ýsale Hatlarý  gibi Altyapý projelerinin sonunda yapýlan GIS Projelerini Civil3D de yapabiliyoruz mu? diye soruyor.

evrimd centilmen08

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 6
koridor yaparken kesitler uygulandýktan sonra hata veriyor.hatalý olan km  olarak veriyor.Bu hatalarý düzeltmenin yollarý nelerdir.þev deðerlerini km aralýklarýna göre  deðiþtirmek istiyorum.kesit tiplerini isteðe baðlý olarak deðiþtirmenin yani yenisini yapmanýn kolay yolu varmýdýr.Çoktakýlý kaldým.ilgilenenlere þimdiden tþk ederm.
.

AutoCAD Civil 3D