Gönderen Konu: Subassembly  (Okunma sayýsý 16922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý pencilin

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 5
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Subassembly
« Yanýtla #40 : 07 Kasým 2009, 16:29:16 »
Arkadaþlar, ekteki tipkesite göre civil3d 2010 da Subassembly oluþturmam gerekiyor. Rica etsem yardýmcý olabilirmisiniz...

Çevrimdýþý umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
« Yanýtla #41 : 07 Kasým 2009, 16:58:49 »
bu kesiti oluþturmayý denedinizmi?yani belli bir aþamaya geldinizmi?
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdýþý pencilin

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 5
« Yanýtla #42 : 07 Kasým 2009, 17:28:17 »
malesef. üstyapýda asfalt ve plent malzemeleri farklý boylarda, bordürlerde olunca iþin içinden çýkamadým.

Çevrimdýþý umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
« Yanýtla #43 : 07 Kasým 2009, 17:38:16 »
laneoutsidemultilayer-basiccurb-shouldermultilayervaryingwidth le bir baþla devamý gelicek emin ol.
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdýþý seyrek.ali

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 1
Subassembly tanýmlama
« Yanýtla #44 : 08 Aralýk 2009, 15:32:07 »
Herkese merhabalar,

Ben bu güzel forumu yakýndan takip ediyorum ama ben de hala bu subassembly oluþturma mantýðýný tam olarak anlayamadým. Benim yarakmak istediðim basit bir kesiti ekte gönderiyorum. Basic lane ile platform oluþturdum ama kesitte görüldüðü üzere dolgu ve yarma þevleri kilometreye göre deðiþken olarak atanmýþ. Yani 1/1 ile 3/1 vb. yarmada, dolguda 3/2, 5/2 vb. eðimler söz konusudur. Bu tanýmlarý nasýl yapabilirim.?

Mesela Basic lane de hendek tanýmýný daylight ile mi yapmam lazým.? bir de hendeke girerken foreslope eðim çizgisi ile yolun terasman hattýný basiclane de nasýl birleþtirebilirim acaba.? Yoksa basiclane yerine baþka bir subassembly mi kullansam daha iyi olur.?

Çevrimdýþý sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yanýtla #45 : 08 Aralýk 2009, 16:11:53 »
Öncelikle daha özellikli olan Lanes altýndaki "Lane Outside Super" tipini kullanmanýzý öneriyorum. Eðer þevler km ye göre deðiþiyorsa her deðiþiklik için ayrý region oluþturup yeni tip kesit oluþturmalýsýnýz. Þevler, yüksekliðe göre deðiþiyorsa ki sanýrým 15 metreden sonra palye yapýlmýþ Koþullu tip kesit oluþturma seçeneðini kullanabilirsiniz.
Yeni hendek tipini oluþturabileceðiniz gibi, mevcut tiplerdende yararlanabilirsiniz. Terasman hattý zaten belirttiðiniz hendek ve þevi takip eder.

Çevrimdýþý ekoneo

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 42
« Yanýtla #46 : 07 Ocak 2010, 14:17:53 »
LaneOutsideSuperLayerVaryingWidth kullanmaya çalýþýyorum. 4 katmandan sonrasý için code tanýmlanmamýþ. Bunlara nasýl cde ekleyebiliriz? Özetle bunu nasýl kullanýyoruz? Subbase katmanýndan sonrasý yok. Benim hazýrladýðým tip kesitte Subbase 3 katman altta.  Bu durumda Subbase in yerini nasýl deðiþtiririm. Deðiþtirmezsem hesapta yalnýþlýk oluþur mu? Açýkçasý teknik olarak bu parçalarýn nasýl kübajda kullanýldýðýný anlamýþ deðilim. Keistteki ayný adla kodlanmýþ parçalarýn alanlar toplamý kullanýlýyor sanýrým.

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #46 : 07 Ocak 2010, 14:17:53 »