Gnderen Konu: Quick Profile 'e band eklemek  (Okunma says 5576 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd hmt70

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 31
  • Civil Gücü: +0/-0
Quick Profile 'e band eklemek
« : 27 Mays 2010, 20:01:25 »
Herkese selamlar.

Bir süreden beri ben de civili anlamaya çalýþýyorum. Bazý konularý henüz çözemedim.
Bu konulardan biride setting den quick profilin direkt olarak bandlarla çizilmesini saðlamak.
ayrýntýlý olarak anlatmak gerekirse

Quick profil simgesine týklayýp feature line larý seçince band seti olmayan bir profil oluþuyor.
bu profili seçip ribbondan profile view properties   'i týklayýnca gelen profile view properties
penceresinden select band style 'den yatay some, düþey geometri gibi bandlar seçerek ekleyebiliyoruz.

sorum þu olacak;
yaptýðýmýz bu iþlemin daha sonra da kullanýlmak üzere *.dwt olarak kaydetmek için setting de ilgili alanýn hangi kýsýmda olduðu.

Yardýmcý olursanýz çok sevinirim. Þimdiden teþekkürler

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
Ynt: Quick Profile 'e band eklemek
« Yantla #1 : 28 Mays 2010, 07:30:10 »
Profil view properties in sað altýnda import band set... kýsmý var. Buradaki setlerin birini farklý kaydederek isteðinize uygun yeni bant setleri oluþturabilirsiniz.
Oluþturduðunuz bant seti Settings de Profile View - Band Styles - Band Sets altýna kaydedilir.

evrimd hmt70

• Duyarlý Üye
  • **
« Yantla #2 : 28 Mays 2010, 08:21:11 »
öncelikle ilginiz için teþekkür ederim
söylediðiniz gibi band setini oluþturabiliyorum ama bu band setinin quick profile ile profil çizdiðimde profilin altýnda çýkmasýný istiyorum. oysaki profilin altý boþ geliyor. profile view properties den ekleyebiliyorum ama benim isteðim direkte olarak quick profile ile kesit alýnca altýnda band setlerinin çýkmasý

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #3 : 03 Haziran 2010, 14:01:24 »
öncelikle ilginiz için teþekkür ederim
söylediðiniz gibi band setini oluþturabiliyorum ama bu band setinin quick profile ile profil çizdiðimde profilin altýnda çýkmasýný istiyorum. oysaki profilin altý boþ geliyor. profile view properties den ekleyebiliyorum ama benim isteðim direkte olarak quick profile ile kesit alýnca altýnda band setlerinin çýkmasý
Çýkmaz Quick profile sadece bir polyline çizerek(v.b) adý üstünde hýzlýca durumu görebilmek için oluþturulan bir profildir.Dosya save'lendiði zaman da kaybolur. Yani kýsacasý Quick profilde band yerleþtirilmez.

evrimd hmt70

• Duyarlý Üye
  • **
« Yantla #4 : 03 Haziran 2010, 18:48:24 »
Sn. Murat Bey

Quick profile band ekleniyor ama kalýcý olmuyor kaydedince gidiyor doðru. kaydetmeden önce patlatýnca çizgi olarak kalýyor o da benim iþimi görüyor. Benim için tek hat olarak alýnan noktalardan geçen profili pratik bir þekilde çizdirmek. civilde baþka bir yolu varsa yardýmcý olursanýz sevinirim.

Teþekkürler

evrimd emgeomap

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 20
« Yantla #5 : 27 Ekim 2010, 16:49:26 »
Selam Herkese Peki arkadaþlar benim þöyle bir sorunum var bandla ilgili yardýmcý olursanýz sevinirim.Örneðin bir kanalýn Profilini çizerken merkezi hattýn (Aligment) profilini verdiyim halde sað ve sol banketleri Profil üzerinde çizdiremiyorum."Profile View--->Project Objects To Profile View" dan Banketi profilde göstermeme raðmen Band da deðerlerini ( kot,station ve s.) yazdýramýyorum.Ýlginiz için teþekkür ederim.Ýyi çalýþmalar dileyiyle...

Axadi Emin

evrimd kazdal_53

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 15
« Yantla #6 : 04 Ocak 2012, 10:23:18 »
merhabalar qýick profilde özel km lerin profil üzerine yazdýrýlmasý konusunda sýkýntý yaþýyorum ana km ler yazýlýyor ancak seçip profil oluþturduðum noktalarýn km lerini yazdýramýyorum bu konuda yardýmcý olabilecek birilerini arýyorum :D

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #7 : 04 Ocak 2012, 17:35:10 »
Ýlla birþeyler yazdýrcaksan Quick Profile ile çalýþma. polylineýný Aligment'a çevir, bantsýz yap, bildiðimiz profil kullan. Unutmayalým ki Quick Profile'lar SAVE yaparken kayboluyor. Bir anlýk profil görmek için sadece.
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

evrimd hmt70

• Duyarlý Üye
  • **
« Yantla #8 : 08 Ocak 2012, 21:16:19 »
Sevgili kazdal_53 elinde fazla nokta olmadýðý için ve sadece kesit alýnacak yerlerde noktalarýn olduðu için quick profil kullanýyorsun heralde ama yine de quick profille yapman þart deðil,  sen bütün noktalarý kullanarak yüzey oluþtur,  istediðin noktalarý seçerek aliyman çiz (polyline 'a gerek yok) sonra da profil sekmesinden profil çiz band seti de geliyor böylece ,,

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #8 : 08 Ocak 2012, 21:16:19 »