Gönderen Konu: Side Ditch Subassembly Hakkýnda  (Okunma sayýsý 3264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý PAÞA

• Super Moderator
  • Tam Ãœye
  • Ýleti: 125
  • Civil Gücü: +17/-0
Side Ditch Subassembly Hakkýnda
« : 27 Nisan 2009, 10:50:23 »
Merhabalar;
Side Ditch parçasýný incelediðimizde parçanýn yola baðlantýsý aþaðýya doðru.Ters eðim gözüküyor. Bu deðerleri ayarlardan düzeltemedim. Sorunu nasýl çözebilirim. Þimdiden Teþekkür...

Çevrimdýþý sule

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Side Ditch Subassembly Hakkýnda
« Yanýtla #1 : 29 Nisan 2009, 13:16:24 »
Merhaba,
iþinize yarar mý bilmem ama þöyle bir çözüm deneyebilirsiniz.
Öncelikle Side Ditch parçasýnýn yola baðlantý kýsmý yerine kendiniz polyline olarak olmasýný istediðiniz þekilde bir çizgi çizin. ben Side Ditch parçasýndaki gibi 0.15m düþey ve 1.5m yatay olacak þekilde bir PL çizdim.
Daha sonra Corridor > Create Subassembly from Polyline diyerek çizdiðinizi Subassembly haline dönüþtürmüþ oluyorsunuz. Subassembly i sað týklayýp Modify Origin diyorsunuz ve yola baðlanacak çemberin orta noktasýný origin olarak belirliyosunuz. Sað týklayýp Add to Assembly komutuyla bunu yola monte edebilirsiniz.
Side Ditch parçasýný ise Inside Extension Height ve Inside Backslope Width deðerlerini sýfýr yaparak polyline dan oluþturduðunuz Subassembly parçasýnýn diðer ucuna monte edebilirsiniz.
Sonucunda resimdeki gibi bir parça çýkýyor. sanýrým sizin yapmak istediðiniz de bu tarz biþey.

« Son Düzenleme: 29 Nisan 2009, 13:18:18 Gönderen: sule »

Çevrimdýþý sule

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanýtla #2 : 29 Nisan 2009, 13:52:33 »
ancak;

yukarýda yazdýðým teorik olarak doðru gözükse de eksik birþeyler olmalý.  oluþturduðumuz parça kesiminde þev taramasý yapmak istedim,  ama yapamadým.bu noktada bilen arkadaþlardan yardým istiyorum. çünkü bu polylinelardan  Subassembly oluþturmak konusunda benim de bir problemim var.
oluþturduðum Subassembly her ne kadar Assembly e ekleniyorsa da koridor oluþturduðumda bunu bir kesit olarak tanýmýyor program. kod atamalarýnda mesela Datum, Top, Daylight gibi kod atadýðýmýzda bunun bir etkisi oluyor mu kesite. oluþturduðum parçayý yarmanýn veya dolgunun bir parçasý olarak nasýl tanýtabiliriz.
bu tarz bir soruyu Conditional Cut or Fill kesitinin tanýtamadýðým zaman sormuþtum. Murat bey, update leri yükleyin demiþti. ancak onu da yüklemiþ olmama raðmen çalýþmadý.

Kýsacasý polylinelardan oluþturduðum bir kesitle koridor oluþturup þev taramasý yaptýramýyorum.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2009, 13:53:54 Gönderen: sule »

Çevrimdýþý sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yanýtla #3 : 29 Nisan 2009, 14:14:17 »
ancak;

yukarýda yazdýðým teorik olarak doðru gözükse de eksik birþeyler olmalý.  oluþturduðumuz parça kesiminde þev taramasý yapmak istedim,  ama yapamadým.bu noktada bilen arkadaþlardan yardým istiyorum. çünkü bu polylinelardan  Subassembly oluþturmak konusunda benim de bir problemim var.
oluþturduðum Subassembly her ne kadar Assembly e ekleniyorsa da koridor oluþturduðumda bunu bir kesit olarak tanýmýyor program. kod atamalarýnda mesela Datum, Top, Daylight gibi kod atadýðýmýzda bunun bir etkisi oluyor mu kesite. oluþturduðum parçayý yarmanýn veya dolgunun bir parçasý olarak nasýl tanýtabiliriz.
bu tarz bir soruyu Conditional Cut or Fill kesitinin tanýtamadýðým zaman sormuþtum. Murat bey, update leri yükleyin demiþti. ancak onu da yüklemiþ olmama raðmen çalýþmadý.

Kýsacasý polylinelardan oluþturduðum bir kesitle koridor oluþturup þev taramasý yaptýramýyorum.

Merhabalar,

Yukarýda belirtilen sorunu LinkWidth And Slope ile çözebilirsiniz.

Çevrimdýþý PAÞA

• Super Moderator
  • Tam Ãœye
  • Ýleti: 125
  • Civil Gücü: +17/-0
« Yanýtla #4 : 29 Nisan 2009, 15:40:25 »
Sule Haným fikirler fikirleri çaðýrýþtýrýyor. Çok Teþekkürler.Side Ditch parçasýnýn Inside Extension Height ve Inside Backslope Width deðerlerini sýfýr yapýyorum. MetricGeneric'ten LinkWidthAddSlope parçasýný istediðimiz þekilde  ekleyerek çözebiliyoz. Teþekkürler...

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #4 : 29 Nisan 2009, 15:40:25 »