Gönderen Konu: Hoşgeldin Urbano  (Okunma sayısı 3810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat

  • Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • *****
  • İleti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • İlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Hoşgeldin Urbano
« : 08 Kasım 2010, 11:18:20 »
Prota Bilgisayar'da ürün yöneticiliği yaptığım bu 3,5 senelik zarfta geliştirilmesi ve ülkemizin standartlarına uygun hale getirilmesi için en çok talep aldığımız konu Pipe bölümüydü. Civil 3D'de kullanılan 3 boyutlu model mantığının getirisi olarak Civil 3D boru ve baca nesnelerinin gerek 3 boyutlu takip edilebilmeleri gerekse profillerde dinamik çalışmasıyla mükemmel bir yapıya sahip olduğu bir gerçek. 2009 senesinde eklenen hidrolik ve hidroloji eklentileri ise ülkemiz standartlarına uyumlu olmadığı için altyapı projelerinde Pipe başlığının çok da efektif kullanıldığını söylesem hata yapmış olurum.
Bizde Prota Bilgisayar olarak, ülkemizdeki firmalarımıza Autodesk'in Gold Partneri Studio Ars firmasının Urbano yazılımının Türkiye versiyonunu çıkarak Civil 3D platformunda, Türkiye'deki idarelere uygun proje tesliminin keyfini yaşattırmak istedik.
Sitemiz Civil 3D ile ilgili olduğu için önce Civil 3D gözlüğünden bakış atacak olursak. Urbano Civil 3D yüzeyini kullanabiliyor ve oluşturduğu profiller Civil 3D gibi tamamen dinamik. Ayrıca Urbano'da işinizi yaptıktan sonra tek bir hareketle bütün boru ve bacalarınızı Civil 3D nesnelerine dönüştürebiliyorsunuz ve ayrıca Civil 3D'den de tek bir tuşla Urbano nesnelerine dönüş yapabiliyorsunuz.
Şimdilik sözü videolar ve broşürlere bırakayım. Oradan programın ne kadar güçlü olduğunu bir görün ve sonra ben buradan sorularınızı cevaplayacağım.
Murat

AutoCAD Civil 3D

Hoşgeldin Urbano
« : 08 Kasım 2010, 11:18:20 »