Gnderen Konu: Profil Bilgilerindeki Yanlýþlýklar  (Okunma says 12427 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd mustafa

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 2
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Profil Bilgilerindeki Yanlýþlýklar
« Yantla #20 : 19 Haziran 2009, 09:21:41 »
Merhaba,
Profil dosyasýndaki kýrmýzý kot bilgilerini bir dosyaya aktarmak istiyorum.
Daha sonra dosyadan profil bilgisi alarak kullanacaðým. yardýmcý olurmusunuz..

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yantla #21 : 19 Haziran 2009, 11:15:02 »
Eðer profil bilgilerini daha sonra tekrar profili grafik olarak çizdirmede kullanacaksanýz,
File menüsü altýnda Export to LandXML komutunu çalýþtýrarak çýkan pencereden istediðiniz seçimi yapýp kaydedersiniz. Tekrar dosyayý çaðýrmak için, ayný menü altýnda Import to LandXML komutunu kullanýrsýnýz.
Kolay gelsin.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #22 : 19 Haziran 2009, 13:03:46 »
Merhaba,
Profil dosyasýndaki kýrmýzý kot bilgilerini bir dosyaya aktarmak istiyorum.
Daha sonra dosyadan profil bilgisi alarak kullanacaðým. yardýmcý olurmusunuz..
Þaban Bey çok güzel bir cevap yazmýþ bende baþka neler yapabiliriz penceresinden bir þeyler yazayým.Baþtan tekrar söyleyeyim Þaban Bey in çözümü doðru çözümdür.

Ama þöyle diyelim mesela kýrmýzý kot profilini Create profile from file'dan yapacaðýz bu yüzden bir text dosyasýna çýkarmak istiyoruzprofilbilgilerimizi. iki yolla bunu yapabiliriz.
Birincisi araç çubuðundaki Profile Grid View týklanarak buradaki deðerler kopyalanýr.Excel'e atýlýr.Excel'de düzenleme yapýlýr(istasyon,kot ve kurb uzunluðu Civil 3D formatý bu).Notepad'e atýlýp profil olarak çaðýrýlabilir.
ikinciside toolbox'dan PVI station raporu alýnýr. buradaki deðerler kopyalanýr.

Excel'e atýlýr.Excel'de düzenleme yapýlýr(istasyon,kot ve kurb uzunluðu Civil 3D formatý bu).Notepad'e atýlýp profil olarak çaðýrýlabilir.
Uzun yoldan dolaþtýk ama olsun belki birine lazým olur:)

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yantla #23 : 19 Haziran 2009, 13:16:26 »
Evet, buradan þunu anlýyorum, isteklerimizi net biçimde açýklayabilirsek cevaplarda hedefini bulmuþ olur. Sorular biraz genel biçimde sorulunca birden fazla açýklayýcý bilgi göndermek gerekiyor. Yukarýdaki örnekte, arkadaþýmýz profil bilgilerini hangi amaç için kullanacaðýný belirtmiþ olsaydý daha saðlýklý bilgi verilebilirdi.
Teþekkür ederim. Herkese kolay gelsin.

evrimd mustafa

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 2
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #24 : 19 Haziran 2009, 15:57:17 »
profil bilgilerini, farklý birden fazla alternatif platformlar-kesitler için her defasýnda profil oluþturmamak için kullanmak istemiþtim. Ýlginize teþekkürler. Sorunu çözdüm.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #25 : 19 Haziran 2009, 16:46:31 »
profil bilgilerini, farklý birden fazla alternatif platformlar-kesitler için her defasýnda profil oluþturmamak için kullanmak istemiþtim. Ýlginize teþekkürler. Sorunu çözdüm.
Bunun için Þaban Bey'le ikimizin verdiði çözümden de daha güzel bir çözüm var.
Profile Layout toolsdaki copy profil komutunu kullanarak profilinizi kopyalayabilirsiniz.Sonra Profile View peoperties/Profiles bölümünden kopya profilinin draw sütununa denk gelen kutusunu kapatýn.

kopyaladýðýnýz profili çizdirmek içinde Create Profile Views-Profile Display Options'dan ilk profilinizin draw sütunundaki kutucuðunu kapatýn.
Bu iþlemleri istediðiniz opsiyon sayýsý için kullanabilirsiniz.Böylece tek çizimde bütün opsiyonlarý denetleyip istediðiniz profili kullabilirsiniz.

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #25 : 19 Haziran 2009, 16:46:31 »