Gnderen Konu: Subassembly  (Okunma says 16955 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Ynt: Subassembly
« Yantla #10 : 03 Haziran 2009, 11:20:19 »
Türkiye'de "Prota Mühendislik" tarafýndan hazýrlanan DVD var. Sesli anlatýmlý bu DVD program kullanýcýlarýna ücretsiz olarak gönderilmektedir. Bildiðim kadarýyla kapsamlý Türkçe öðretici bir kitap yok.
Bu forum sitesini araþtýrýrsanýz programý öðrenmek için bilgilere eriþebilirsiniz.
Ýnþallah bir sorun çýkmazsa bu yaz sonunda Civil 3D kitabýmýzý çýkaracaðýz Prota Bilgisayar olarak.Eðer hassas bey isterseniz 4 saatlik eðitim videosunuda yollayabilirim.

evrimd hassas

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 46
  • Civil Gücü: +1/-0
  • iran - eng
    • saeb universite (iran)
« Yantla #11 : 03 Haziran 2009, 11:56:18 »
nasil postayla irana yoliyabilirsinez yardim edermisiniz

evrimd winston72

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 1
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #12 : 06 Haziran 2009, 16:06:54 »
arkadaþlar merhaba öncelikle böyle bir hizmeti sunan arkadaþlarýmýza teþekkürü borç bilirim. gerçekten güzel bir site olmuþ, çokta faydalý olacaðýna inanýyorum.

program hakkýnda benim öncelikle çözemediðim konularýn baþýnda yüzey tanýmý bulunmakta maalesef.
ör:80-90 m. yüksekliðinde bir yarma oluþturmak için yol kenarý kotuyla tabii zemini irdeleyip eðer yarmadaysa hendek tanýmý yapýp en az 9 þev ve 8 palye tanýmý yapmak gerekiyor. ayný þekilde eðer dolgu ihtiyacý oluþuyorsa h farký kadar þev ve palye tanýmý yapmak gerekiyor. Netcad tarzý bir program ile bunu çok basit bir þekilde yapabiliyorum. Fakat civil3d ile bu iþin espirisini halen çözemedim. bu tanýmý yapmak  özelliklede dünyanýn en yaygýn kullanýlan programlarýný yazan autodesk firmasý için bu kadar zor olmasa gerek diye düþünüyorum. bu konuda çalýþan veya çözüm önerisi olan arkadaþlardan yardýmlarýný bekliyorum. þimdiden teþekkürler.

evrimd ozcansim

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 8
« Yantla #13 : 07 Haziran 2009, 07:51:01 »
Mehabalar...
göndermiþ olduðum tipkesitlere uygun subassemly hazýrlayabilirmisiniz?

evrimd myilmaz

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 18
  • Civil Gücü: +1/-0
« Yantla #14 : 08 Haziran 2009, 08:30:31 »
bu konuda ben de programda istediðimi yapamýyorum.  mevcut daylight subassembly lerle yarma ve dolgu þevleri hep ayný noktada baþlamak zorunda oluyor. yarma hendeði koyduðum zaman dolgudaki kesittede bunu çiziyor. conditional cutorfill ile bunu yapabilirsiniz dendi ama onu da bir türlü kullanmayý öðrenemedim. büyük ihitimal sorun bende ama yine de bilen arkadaþlardan bu konuda yardým istiyorum.

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yantla #15 : 08 Haziran 2009, 09:04:37 »
Koþullu tip kesitler için geniþ açýklama "http://civil3dsayfam.blogspot.com" sitesinde var. Kolay gelsin.

evrimd ozcansim

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #16 : 08 Haziran 2009, 11:00:30 »
Þaban bey o siteyide inceledim. Anladýðým kadarýyla koþullu tip kesitleri lisanslý kullanýcýlar edinebiliyor.
Aslýnda ben sýyýma kazýsýndanda vazgeçtim. Sadece yarmalarda 3m geniþliðide 1.2m derinliðinde hendek gösterebileyim þimdilik iþimi görecek sanýrým... Buna göre bi subassemly nasýl yaparýz arkadaþlardan yardým istiyorum. Teþekkür ederim...

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
« Yantla #17 : 08 Haziran 2009, 13:47:03 »
Yukarýda ilgili tip kesitin kullanmasýný öðrenemedim diyince. Sizde conditionalcutorfill parçalarýnýn olduðunu zannettim. Bu olmadan koþullu tip kesit tanýmlayamazsýnýz diye biliyorum.

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
« Yantla #18 : 08 Haziran 2009, 14:34:41 »
Mehabalar...
göndermiþ olduðum tipkesitlere uygun subassemly hazýrlayabilirmisiniz?

Civil 3d 2010 versiyonunda multilayer adlý parçalar kullanýlarak tipkesitler yapýlabilir.

evrimd ozcansim

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #19 : 11 Haziran 2009, 14:58:10 »
ben 2009 kullanýyorum. conditionalcutorfill parçalarýný gönderebilirmisiniz.
ozcan_@hotmail.com

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #19 : 11 Haziran 2009, 14:58:10 »