Gnderen Konu: GÖRÜNÜRLÜK ALANI  (Okunma says 2956 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd minemanager

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 1
  • Civil Gücü: +0/-0
GÖRÜNÜRLÜK ALANI
« : 19 Mays 2012, 16:37:07 »
Öncelikle herkese merhabalar,
Böyle bir ortamý oluþturduklarý için katký saðlayan butun arkadaþlara teþekkür ediyorum.
aranýza yeni katýldým. Uzun zamandýr yerli yazýlým kullananlardandým. Bir takým sýkýntýlarý olsada yerine alternatif düþünmekte ve araþtýrmakta idim. Bu arada Map 3d ile tanýþtým. Demolarýný incelemekteyim. Özellikle yerli yazýlýmlardaki yaptýklarýmýzýn Map 3d de karþýlýklarýný bularak çalýþmaya baþladým.
Ýzniniz olursa takýldýðým noktalarda sorularým olacak;

1. Ayrýntýlý bir kullaným kitapçýðý tarzýnda bir dokuman bulamadým. (belli baþlý þeyleri anlatan video vs. hariç.)
2. türkçe eklentinin gerekli olduðu kanaatindeyim. Özellikle bu programlarý kullanacaklarýn tekniker olacaklarýný/ olduklarýný düþünecek olursak dil sorunu olmasý muhtemel.
3.Spesifik bir soru;
memleketimizin üzerinde bulunduðu paftalarý yerli yazýlýmlardan pafta editörü ile yerleþtirebiliyorduk. ve üzerine koyduðumuz raster resimlerin istediðimiz yerlerini görüntüleme imkanýmýz vardý. doðrusu bu sorunu henüz map 3d de çözemedim. bu konuda destek bekliyorum.

þimdiden teþekkürler.

evrimd Mrose

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 1
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: GÖRÜNÜRLÜK ALANI
« Yantla #1 : 14 Eyll 2012, 20:23:39 »
Merhabalar,
Autocad map 3d ile ilgili olarak autodesk'in ilgili sayfasýndan manualleri indirebilir ve eðitim videolarýný takip edebilirsiniz.

Sorunuza gelirsek map 3D'de çaðýrdýðýnýz rasterý seçili hale getirdiðimizde ribbon menüler sayesinde
Raster ile ilgili olarak yapabileceðimiz yada bu görüntü ile kullanabileceðimiz komutlar gelir.

Ýmage sekmesinde create clipping boundry komutu ile çalýþmak istediðiniz alaný sýnýrlayabilirsiniz

AutoCAD Civil 3D

Ynt: GÖRÜNÜRLÜK ALANI
« Yantla #1 : 14 Eyll 2012, 20:23:39 »