Gnderen Konu: Expressions  (Okunma says 5182 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd yujebey

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 42
  • Civil Gücü: +3/-0
Expressions
« : 26 Haziran 2015, 16:28:20 »
Ýyi günler civil 3d labellarýna ait expressions larý öðrenebileceðimiz kaynak var mýdýr acaba?

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Ynt: Expressions
« Yantla #1 : 30 Haziran 2015, 11:00:27 »
Bu tarz kaynaklar help'de var ama biz böyle bir kaynak hazýrlamadýk. AMa bence yapmak istediðinizi yazýn kullanýcýlar ona göre yardýmcý olacaktýr

evrimd yujebey

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 42
  • Civil Gücü: +3/-0
« Yantla #2 : 02 Temmuz 2015, 15:32:55 »
Help menüsündeki expressions örneði çok kýsa. Mesela enkesitler için konuþmak gerekirse siyah kottan enkesit bandýma kadar her eðim deðiþimde çizgi çizdirmek istiyorum. Çizgiyi çizdirebiliyorum her eðim deðiþiminde fakat bu çizgi uzunluklarý hep ayný boyda oluyor ve bittikleri noktada siyah kot çizgisi tekrardan oluþuyor gibi oluyor. Çizginin baþladýðý noktayý belirleyebiliyorum fakat bittiði nokta çizgi uzunluðuna göre oluyor. Bu problemin expression lardan farklý bir çözümü var mýdýr yoksa expression larla mý çözmek gerekir? Kolay gelsin.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #3 : 03 Temmuz 2015, 11:43:06 »
Evet bu özellik karayollarýnda istenen standartlardan birisi bildiðim kadarýyla ,sizin için video çektim bunu kullanarak yapabilirsiniz.

http://autode.sk/1LYMenQ

not: bu tarz sorularý ekrandan alýntý alýp oradan çizerek anlatýrsanýz daha iyi olacaðýný düþüyorum. Ayrýca güzel soruydu kolay gelsin:)

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
  • leti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
« Yantla #4 : 04 Temmuz 2015, 09:58:46 »
Elinize saðlýk Murat Bey. Ayrýca uzunca bir aradan sonra sizi tekrar forumda görmek güzel.
« Son Dzenleme: 04 Temmuz 2015, 10:01:35 Gnderen: ysezgul »
Yusuf SEZGÜL

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #4 : 04 Temmuz 2015, 09:58:46 »