Gnderen Konu: Eðimli feature line  (Okunma says 4206 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd hlksrn

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 10
  • Civil Gücü: +1/-0
Eðimli feature line
« : 08 Austos 2011, 06:45:22 »
Arkadaþlar elimde kazý yapýlacak olan bir kenar var ve bu kenar misal 17 kotu ile baþlýyor ve 50 m sonra 23 kotuyla bitiyor. Benim 20 kotunda bir palye yapmam gerekiyor ve sonra 25 kotuna giden þevli bir kazý daha yaptýrmam gerekiyor. yani 17 kotundan þevli olarak 20 kotuna, 20 kotunda bir palye ve sonra yine þevli olarak 25 kotuna çýkmam gerekiyor. Tabiki böyle bir kenar da tamamýna grading uygulandýðýnda 20 kotundan sonra dolgu þevine giriyor ancak ben bunu istemiyorum. Feature line da dolgu þevi baþlayan noktaya kadar 20 kotunda yarma yaptýrýp sonra geri kalan kýsmý (20 kotu ile 23 kotu arasýnda kalan kýsým) 25 kotunda yarma þevi uygulatýp bunlarý grading transition ile birleþtirmek istiyorum ama olmuyor.

Transitions between two different surface targets is not supported yet.

Diye birþey çýkýyor. Bu sorunu nasýl çözebilirim umarým anlatabilmiþimdir.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Ynt: Eðimli feature line
« Yantla #1 : 09 Austos 2011, 12:40:04 »
Burayý týklayarak izleyebilirsiniz.

evrimd hlksrn

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #2 : 10 Austos 2011, 11:34:58 »
Murat bey cevabýnýz için çok teþekkür ederim ancak dünden beri uygulamaya çalýþýyorum bir sonuç alamadým feature line nýn enteresanlýðýndan olabilir. buraya dosyayý ekliyorum acaba beni bu feature line la ilgili yönlendirebilir misiniz?
« Son Dzenleme: 10 Austos 2011, 11:36:14 Gnderen: hlksrn »

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
« Yantla #3 : 10 Austos 2011, 14:53:38 »
Burada yaptýðým þeyi gösterdim. Bir tek yatay mesafe kriterini tamamýnda kulanmadým ve yüzey oluþturdum sorunuz diðer taraflar içinmiydi anlayamadým.

evrimd hlksrn

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #4 : 10 Austos 2011, 16:57:23 »
murat bey þimdi gönderdiðim dosyada daha net anlaþýlabilir sanýrým ilk önce yaptýðým gradingler daha önce yazdýðým gibi 12.70 kotunda 17.70 kotun 2:1 þevle baðlayýp araya 4m palye koyup sonra 22.70 kotuna yine 2:1 þevle baðladým. Daha sonra 2. bölgede 17.70 den sonra geri kalan feature line da yine 4 m palye tanýmladým (0+112.30 ile 0+139.13 arasý) ve program otomatik olarak 22.70 ye baðlandý. Ancak ayný þeyi 1. bölge için yapamadým. 1. bölgede ayný 2. bölge gibi þevlerde ve palyeler de ayný þekilde devamlýlýðýný saðlamalý ancak bunu bir türlü yapamadým saçma sapan þekiller çýkýyor. Ayrýca sorunla ilgilendiðiniz için çok teþekkür ederim. Mesleki hayatýmda verdiðim en iyi kararlardan biri sizin vermiþ olduðunuz kursa katýlmaktý sanýrým.

Not: Geçen gün þantiye þefim yakýnda bu civil 3d de çayda demlersiniz siz dedi:) sizin sayenizde.(Aslýnda daha neler yapabildiðini görmedi bile)

https://rapidshare.com/files/3817442552/sevliplan.dwg

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
« Yantla #5 : 11 Austos 2011, 10:41:12 »
Haluk Bey öncelikle dediklerinizden dolayý teþekkür ederim. Böyle þeyler duymak gurur verici. Siz zaten eðitimle kalmayýp alýp götürdünüz tebrik ederim sizi de. Bu sorunu bir þekilde çözeriz.
Dosyaya gelince indiremedim bana mail olarak atabilirmisiniz.
Rapid pro falan yazýyor kaydedemedim
muratozmen@prota.com.tr

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #5 : 11 Austos 2011, 10:41:12 »