Gönderen Konu: iki yüzey arasýnda kübaj  (Okunma sayýsý 3628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý cos00kun

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 24
  • Civil Gücü: +2/-0
  • Civil 3D > ....CAD
iki yüzey arasýnda kübaj
« : 25 Mayýs 2010, 16:42:53 »
Herkese Merhabalar.

Civil 3D de iki yüzey arasýnda ( kazý öncesi ve kazý sonrasý ) koridor yada aligment tanýmlamadan basitçe kübaj tablosu ve çýktýsý alýnabilirmi ??? Birazdaha açarsam daha anlaþýlýr olabilir sanýrým þöyle söyliim 2 farklý yüzey tanýmladýðým ekranda 5 metrede bir dolgu , yarma ve  brükner deðerini veren bir tablo olsun istiyorum bu mümkünmüdür ??
E=mc^2

Çevrimdýþý santa616

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: iki yüzey arasýnda kübaj
« Yanýtla #1 : 17 Ocak 2011, 21:35:28 »
Selamlar,
Bu sorunun cevabýný bende arýyorum.Karayolu,Demiryolu gibi iþlerde çalýþanlar için Pratikte gerekli olan çok önemli bir soru.Uzman arkadaþlar cevaplayabilirse çok sevinirim.

Kolay gelsin.

Çevrimdýþý etkinmemisoglu

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 12
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanýtla #2 : 08 Mart 2012, 08:11:13 »
Herkese selamlar,
Bu sorunun cevabi 2 senedir verilmemis. Tekrar canlandirdim ama bu konu onemli ve ise yarar , varmidir bir cozumu acaba???

Çevrimdýþý cuneyt_19

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 38
  • Civil Gücü: +2/-1
« Yanýtla #3 : 08 Mart 2012, 13:28:37 »
Corridoru tamamlamanýza gerek yok eger elinizde coridordan baþka iki yüzey varsa örneðin arazi ve grading editörde tanýmladýðýnýz yüzey ama Karayollarý tanýmýnda bir kubaj alacaksanýz güzergahýn mutlaka tanýmlanmasý gerekir.

Çevrimdýþý umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
« Yanýtla #4 : 13 Mart 2012, 15:58:54 »
Herkese Merhabalar.

Civil 3D de iki yüzey arasýnda ( kazý öncesi ve kazý sonrasý ) koridor yada aligment tanýmlamadan basitçe kübaj tablosu ve çýktýsý alýnabilirmi ??? Birazdaha açarsam daha anlaþýlýr olabilir sanýrým þöyle söyliim 2 farklý yüzey tanýmladýðým ekranda 5 metrede bir dolgu , yarma ve  brükner deðerini veren bir tablo olsun istiyorum bu mümkünmüdür ??

5 mt de bir demiþsiniz.neye göre 5 metre?tablo demiþsiniz.nasýl bir tablo ve neye dayalý bir tablo?

civil 3d de kübaj iþlemi 2 türlü yapýlýr.sizin sorduðunuz soru bu 2 yönteminde kapsamýnda deðil.

2 yüzeyiniz var ve direk kazý dolgu istiyosanýz.analyze/volumes/volumes den iki yüzeyi girip mm küp hassasiyetinde kübaj deðerlerini rakamsal olarak alabilirsiniz.
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #4 : 13 Mart 2012, 15:58:54 »