Gnderen Konu: Yeni baþlayacak biri için tavsiyeleriniz ?  (Okunma says 18846 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd hassas

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 46
  • Civil Gücü: +1/-0
  • iran - eng
    • saeb universite (iran)
Ynt: egitim2
« Yantla #10 : 17 Ocak 2010, 13:23:58 »
fatih bey
umarim yardim ede bilerm

evrimd Fatih BALKAN

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 47
  • Civil Gücü: +1/-1
Ynt: Yeni baþlayacak biri için tavsiyeleriniz ?
« Yantla #11 : 28 Ocak 2010, 02:41:59 »
çok teþekkür ederim hassas bey .

evrimd leyli

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 1
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #12 : 24 Kasm 2011, 18:24:59 »
merhaba;bende civil 3d yi henüz kullanmaya baþladým.Þuanda 2008 versiyonu üzerinde çalýþýyorum.Bilgisayarýma  kurduðum yazýcýdan çýktý alýyorum fakat civl 3d yazýcýyý tanýmýyor.Ne yapabilirim.
  Teþekkür ederim..

evrimd herat

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 2
« Yantla #13 : 27 Temmuz 2013, 06:57:32 »
otomatik nokta nasýl üretiliyor civil 3d de
netcad- te otomatik nokta adý üret  civil 3d de karþýlýðý nedir
kolay gelsin
saygýlar

evrimd herat

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #14 : 27 Temmuz 2013, 08:08:51 »
merhaba,ben bir þirketin harita müdürüyüm,civil 3d i hem çok güzel ama bilmeyince zor oluyor,
Aþaðýda yazdýklarýmý civil 3d ile yababilirmiyim,þimdiden çok teþekkür ederim.

ben öðrenmek istediðim NETCAD programýyla her uygulmayý civil 3d ile yapmak.

1-köprü projesinde görev alýyorum,elimde köprü baþlangýç eksenin X Y,Z var ve köprü bitiþ Eksenin X,Y,Z si var,
2- köprünün Baþlangýç ve bitiþ Eksen koordinatlarýný  kullanarak AL (ALIGN) özelliðini kullanarak bütün köprü detaylarýný koordinatlandýrmak ve kotlandýrmak istiyorum
3-bütün köprü detaylarýný koordinatlandýrdýktan ve kotladýktan sonra her detayýna verdiðim X,Y,Z noktalarýna nokta adý vermek istiyorum,
4-köprünün her detay için  nokta adý ve koodinat ve kot listesini ekranda kaydetmek istiyorum,ve ardýndan yazdýrmak istiyorum.
5.köprünün her detayýný noktalarýný (nokta adý ve X ve Y ve Z)   ve NCN (olarak kaydetmek istiyorum ki Leica FlexLine TS09plus aletine aktaralým)
6- bunlarý yapabilirsen netcad programýna ihtiyacým kalmaz ve çalýþmalarýmda çok zaman kazanmýþ olurum.
Sagýlarýmla
          Herat

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yantla #15 : 29 Temmuz 2013, 08:37:08 »
Yazdýklarýnýn tümü yapýlabilir. Yalnýz köprü tip kesitini Subassembly Composer ile oluþturmak gerekebilir.

evrimd nurali

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 17
« Yantla #16 : 30 Austos 2014, 21:41:37 »
arkadaslar verýlen lýnk acýlmýyor.bende kýtaplarý ve gorsel egýtým dvd lerýný almak ýstýyorum..nasýl ve nerden alabýlýrýz?ýyý calýsmalar

evrimd Ömer GEDÝK

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • leti: 84
  • Civil Gücü: +11/-0
« Yantla #17 : 30 Austos 2014, 22:56:57 »
http://www.protabilgisayar.com.tr/urun/detay/49/?idx=71
Kitap ve video eðitim seti için linke baþvurabilirsiniz.
Geomatik Mühendisi
Ömer GEDÝK

evrimd kaan

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • http://www.civilbirsite.com
« Yantla #18 : 27 Kasm 2014, 01:20:39 »
Merhabalar Civil 3d yeni baþlayanlar için özellikle tavsiye edebileceðiniz Ýng veya türkçe video içerikli kaynaklara nasýl ulaþabilirim tavsiye edebileceðiniz kaynaklar nelerdir ?
 Þimdiden teþekkürler

evrimd Ömer GEDÝK

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • leti: 84
  • Civil Gücü: +11/-0
« Yantla #19 : 28 Kasm 2014, 20:43:13 »
Merhabalar Civil 3d yeni baþlayanlar için özellikle tavsiye edebileceðiniz Ýng veya türkçe video içerikli kaynaklara nasýl ulaþabilirim tavsiye edebileceðiniz kaynaklar nelerdir ?
 Þimdiden teþekkürler

Þimdi bu biraz sitem gibi olacak ama gerçekten kusura bakmayýn durum bu... En basitinden Youtube a girip Civil 3D yazsanýz bile binlerce video ile karþýlaþacakken bu kadar hazýrcýlýk ne ile açýklanýr anlam veremiyorum. Sonuçta sizin iþinize yarayacak olaný yine en iyi siz bilirsiniz ve çeþitli ortamlarda araþtýrma yaparak kendiniz için en iyiye yine siz ulaþabilirsiniz. Sizin bu iletiniz aklýma Google kurucusu Lary Page'in su sözlerini aklýma getirdi, "kullanýcýlarýn Facebook’a girmek için Google’ý açýp, Facebook yazdýktan sonra ilk siteye týklamalarýný bile belki bir nebze anlayabiliriz, ancak bir Türk kullanýcý Google’a girmek için Google’ý açýp Google kelimesini yazmasý sonucu, sistemimiz sonsuz döngüye girdi ve yaklaþýk 3 saat boyunca hizmet veremedik. O kullanýcýnýn IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaþmasýný biz çok iyi biliriz, diðer kullanýcýlar da ayaðýný denk alsýn" :)
Geomatik Mühendisi
Ömer GEDÝK

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #19 : 28 Kasm 2014, 20:43:13 »