Gönderen Konu: alýmlar  (Okunma sayýsý 5055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý Cerkes

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 5
  • Civil Gücü: +0/-0
alýmlar
« : 25 Aðustos 2011, 13:34:02 »
merhaba arkadaþlar sahada yaptýðým hali hazýr alýmlardan yola cýkarak nasýl kesit ve kübaj hesabý cýkarabilirim en basýndan anlatýcak bilgisi olan arkadaþlar varsa yardýmcý olabilirmi lütfen..

ÖRNEK:benim þuan 75x34 menfez alt geçitim var saha üzerinden hali hazýr alýmý yaptým bu noktadan itibaren kübaj ve kesitler için nasýl bir yol izlicem saygýlar.

Çevrimdýþý E.Erdem ÖZLÃœ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
Ynt: alımlar
« Yanýtla #1 : 25 Aðustos 2011, 16:14:59 »
Menfez altgeçidini geçirmek için nereye kadar kazacağına karar verdikten sonra bu kotlardan bir yüzey oluştur. Sonra iki yüzeyin arasında volume surface sorgusuyla kübaj bulabilirsin.

Enkesitler için de bir aliynman çiz ve bu aliynmana sample line'lar tanımla. Sonra buradan enkesitlerini oluştur. Koridor tasarımı gibi. Aklıma bunlar geliyor ezbere.

Sorun çıkan yerde sorU sormaya devam ediniz.
Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 25 Aðustos 2011, 16:37:47 Gönderen: E.Erdem ÖZLÃœ »
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

Çevrimdýþý Cerkes

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 5
Ynt: alýmlar
« Yanýtla #2 : 25 Aðustos 2011, 18:32:19 »
ilginize teþekkür ederim erdem bey fakat sorunum tam olarak yuzey oluþturma diyebiliriz:) yani civil 3d cok yenýyým (netcad olarak ornek vereyým nokta dosyasýnýn acýlmasý, güzergah olusturulmasý, kübaj hesabý için üçgenleme, km'lerin saða sola ofsetlerin ayarlanmasý ve bu oluþan yüzeyden en kesit boy kesit ve kübaj biligilerini alýnmasý) ben netcad ile çalýþýyorum  microstation ve civil 3d kullanmak istiyorum proto bilgisayardan bir eðitim dvd'si aldým cok içerikli olmasada ücretsiz olarak iyi bir hizmet.

Çevrimdýþý E.Erdem ÖZLÃœ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yanýtla #3 : 26 Aðustos 2011, 12:35:50 »
Bununla ilgili videolarýmýz var. Murat Bey'in hazýrladýðý videolara bakýn bence bir defa. Aklýnýzda birþeyler canlanacaktýr.
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

Çevrimdýþý nurali

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 17
« Yanýtla #4 : 30 Aðustos 2014, 21:43:17 »
erdem bey,bugun uye oldugum ýcýn belký soru býraz sacma gelecek ama nerde bu výdeloar?

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #4 : 30 Aðustos 2014, 21:43:17 »