Gnderen Konu: XYZ Dosyasýndan Civil 3D'ye Atýlan Noktalarla Yüzey Oluþturmak  (Okunma says 5691 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd acagrik

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
  • Civil Gücü: +0/-0
baþlýkta da yazdýðým gibi noktalarý autocad civil 3d'ye atabildim fakat
1-Prospector'dan Surfaces'a sað tuþ yaparak create new surface butonunu týklayýn.
2-Yeni oluþacak yüzeye isim verdikten sonra ok deyiniz.
3-Prospector'da yeni surface altýnda oluþturdðunuz yüzeyi detaylý açýp definition baþlýðý altýnda Drawing Objects'e sað týklayýp add dedikten sonra karþýnýza bir ekran çýkacak.
4-Add point from Drawing Objects diye zaten object type kýsmýnda varsayýlan olarak points yer almaktadýr.
5-Bu pencereye ok dedikten sonran çizimdeki noktalarý seçin ve enter tuþuna basýn yüzey ve münhani eðrileri automatic olarak oluþacaktýr.
bu adýmlarý uyguladýmda noktalarý seçmiyor. sebebi ve çözümü ne olabilir acaba??? þimdiden teþekkürler...
« Son Dzenleme: 29 Kasm 2009, 16:45:25 Gnderen: Erdem E. Özlü »

evrimd PAÞA

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • leti: 125
  • Civil Gücü: +17/-0
  Sen civil3D ye noktalarý import file ile çaðýrdý isen onlar artýk AutoCad point deðil COGO pointdir. Dolayýsýyla yüzeyi noktalardan deðil nokta gruplarýndan oluþturman gerekiyor.  Ýlk baþta Grup oluþturmadýðýn için Default olarak seçili olan All Groups u seç ve Tamam la geç. Zaten Drawing Object i ve Points i iþaretlediðinde ekrandan COGO noktalarýný seçtiðinde 0 point bulundu diyecektir. Bir de ilk yüzeyin oluþturulurken 1 ve 5 m Eðriler stilini seç.

evrimd acagrik

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
teþekkürler deniyorum þimdi

evrimd myilmaz

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 18
  • Civil Gücü: +1/-0
elinizde .xyz dosyasý varsa yeni bir yüzey oluþturduktan sonra Definition bölümünün altýnda Point Files bölümünden bu dosyayý çaðýrarak da yüzeyi oluþturabilirsiniz.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
  Sen civil3D ye noktalarý import file ile çaðýrdý isen onlar artýk AutoCad point deðil COGO pointdir. Dolayýsýyla yüzeyi noktalardan deðil nokta gruplarýndan oluþturman gerekiyor.  Ýlk baþta Grup oluþturmadýðýn için Default olarak seçili olan All Groups u seç ve Tamam la geç. Zaten Drawing Object i ve Points i iþaretlediðinde ekrandan COGO noktalarýný seçtiðinde 0 point bulundu diyecektir. Bir de ilk yüzeyin oluþturulurken 1 ve 5 m Eðriler stilini seç.

Gökhan Bey güzel teþhis ve güzel anlatým.Tebrik ederim.

evrimd PAÞA

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • leti: 125
  • Civil Gücü: +17/-0
Birþey deðil Hocam. Her öðrencinin baþarýsýnýn yarýsý da Öðretmenine aittir. Seneler önce Harita Lise sinde öðretmenlik yapmýþtým. Ordan biliyorum, Sohbet Havasý içersinde..

evrimd whitestar

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 1
acemiler icin adim adim noktalardan baslayarak ucgen model ve munhani gecirme islerini anlatirmisiniz? :)))

AutoCAD Civil 3D