Gönderen Konu: En kesit cizdirme  (Okunma sayýsý 4053 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý mucahit

• Tam Ãœye
  • Ýleti: 54
  • Civil Gücü: +0/-0
En kesit cizdirme
« : 20 Ocak 2012, 11:49:07 »
Merhaba Arkadaslar

oncelikle ingilizceden yoksun oldugumuzdan dolayi civil 3d de baya sýkýntý cekýyorum 2 tane sorum olacak yardýmcý olursanýz sevýnýrým
1 kesýtlerý toplu halde cýzdýrýrken kesýtlerýn yan tarafýna malzeme býlgýsý ve hacým býlgýsý tablo olarak yerlestýrebýlýrmýyýz ayrýca kesýtlerý cýzdýrýrken týp kesýtýn arazýyle bulustugu noktadan 3 mt sonra arazýyý arazýyý kesebýlýrmýyýz
2 ýký arazý modelýnýn hacým farkýný hesaplarken su yolu ýzlýyorum surfaces utýlýtýes -volumesý secýyorum gelen pencerede create new secýyorum base surfaceste arazý modelýný secýyorum comparýson surfaceste ýse yol datumunu secýyorum ama hesaplýyamýyor  sýmdýden tesekur edýyorum

Çevrimdýþý umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Ýleti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
Ynt: En kesit cizdirme
« Yanýtla #1 : 20 Ocak 2012, 12:27:32 »
1-Evet yerleþtirebilirsiniz.Sapmle Line lara material tanýmladýysanýz çizdirdiðiniz enkesitlerden birni seçip sað klikten section view group properties/change volume tables/add ile ekleyebilrisiniz.enkesitleri sýnýrlamak için 2 yüzey arasýnda yeni bir fark yüzeyi "volume surface oluþturup "0" münhanisini exctract edip daha sonra 3m ofsetleyip siyah yüzeyinize sýnýr tanýmlarsanýz olur.

2-hacim hesabýndaki yol doðru hesaplamasý lazým.çizimi buraya upload edin bakalým
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdýþý Serdar Gams?z

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 39
  • Civil Gücü: +0/-1
« Yanýtla #2 : 14 Nisan 2018, 12:29:31 »
yeni alýnmýþ bir laptop  ve yeni Civil3d 2018 sürümü yüklü durumda elimde mevcut.

En kesit çizdirmek istediðimde kesitler üzerinde gösterilmesi gerekecek bir sürü bilgi için bir sürü seçenek var ve ayarlamalarýný yapmak gerekiyor. bunun hazýr hali yok mudur? varsa nasýl kullanýlýr?

Çevrimdýþý hastoprak

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 44
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanýtla #3 : 17 Nisan 2018, 10:42:44 »
Enkesitlerde ne görmek istiyorsan, Section view styles kýsmýnda kendine bir stil dosyasý yaratarak istediðin tüm görsel ayarlarý burada yapabilirsin. Yeni oluþturacaðýn çizimlerde bu ayarýn default olarak yüklenmesi için de bu dosyayý dwt olarak kaydedip, Options, Files, Template Settings, Default Template File Name for QNEW altýndaki yola, bu kaydettiðin dosyayý tanýmlaman yeterlidir.
Bu dwt dosyasýnda, ekranýn bulunduðu koordinatlardan, layer yapýsýna, text stillerden, nokta görünüm ayarlarýna kadar yapacaðýn tüm deðiþiklik kaydedilecektir ki harika bir yöntem.
Yýllardýr kendi stil dosyamla çalýþýrým ve her projede istenilen ayarlara göre de güncellerim.

Çevrimdýþý Serdar Gams?z

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 39
  • Civil Gücü: +0/-1
« Yanýtla #4 : 20 Mayýs 2018, 09:02:28 »
Teþekkürler þef. gamsizbass@gmail.com adresine dwt paylaþmanýz mümkün mü?
« Son Düzenleme: 20 Mayýs 2018, 09:48:14 Gönderen: Serdar Gams?z »

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #4 : 20 Mayýs 2018, 09:02:28 »