Gnderen Konu: Conditionalcutorfill Subassembly Hakkýnda  (Okunma says 3121 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd sule

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
Conditionalcutorfill Subassembly Hakkýnda
« : 24 Nisan 2009, 10:00:48 »
C3d de platformu tanýmladýktan sonra yarma olan kesimlerde yarma hedeði ile baþlayan, dolgu olan kesimlerde ise direkt dolgu þevi ile baþlayan ve her 10 m yükseklikte 5 m palyeleri olan bir kesit tanýmlamak istiyorum. Ancak daylight kýsmýndaki tüm subassembly nesneleri yarma ve dolguyu ayný noktadan baþlatýyorlar. bunun için conditionalcutorfill subassembly sini kullanmak istiyorum ama bunu da platforma ekleyip koridor oluþturduðumda diðer daylight subassembly leri gibi tanýtamýyorum. koridorda sadece platform çizgilerini görüyorum, þevleri göremiyorum. eksik yaptýðým biþey mi var acaba.

ayrýca yarma hendeðini (sideditch) sadece yarma hendeðinde kullanmak için ne yapabilirim. koridor oluþtuðunda dolguda da hendek çizgileri görünüyor.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Ynt: Conditionalcutorfill Subassembly Hakkýnda
« Yantla #1 : 24 Nisan 2009, 10:06:21 »
C3d de platformu tanýmladýktan sonra yarma olan kesimlerde yarma hedeði ile baþlayan, dolgu olan kesimlerde ise direkt dolgu þevi ile baþlayan ve her 10 m yükseklikte 5 m palyeleri olan bir kesit tanýmlamak istiyorum. Ancak daylight kýsmýndaki tüm subassembly nesneleri yarma ve dolguyu ayný noktadan baþlatýyorlar. bunun için conditionalcutorfill subassembly sini kullanmak istiyorum ama bunu da platforma ekleyip koridor oluþturduðumda diðer daylight subassembly leri gibi tanýtamýyorum. koridorda sadece platform çizgilerini görüyorum, þevleri göremiyorum. eksik yaptýðým biþey mi var acaba.

ayrýca yarma hendeðini (sideditch) sadece yarma hendeðinde kullanmak için ne yapabilirim. koridor oluþtuðunda dolguda da hendek çizgileri görünüyor.

Sanki tip kesitiniz çalýþmýyorgibi.ConditonalCutorfill'in çalýþmasý için Service packleri yüklemeniz gerekiyor.Service packlerinizi yüklediniz mi?

evrimd sule

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #2 : 24 Nisan 2009, 13:32:11 »
çalýþmýyor görünüyor evet. sadece platform kýsmýný tanýyor. yükleyip bakacaðým en kýsa zamanda.

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #2 : 24 Nisan 2009, 13:32:11 »