Gnderen Konu: Surface yapýlan arazide point export mümkün mü?  (Okunma says 9723 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd eyüpbey

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 17
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Surface yapýlan arazide point export mümkün mü?
« Yantla #10 : 09 Kasm 2014, 20:07:53 »
Yüzeyde noktalarýn görünür olduðundan emin misiniz? Sadece görünür halde olanlarý extract edebilirsiniz. Surface sað klik-Edit Surface Style-Display menüsünden Points'i açmanýz gerekiyor.

Sayýn ysezgul;Yukarýdaki anlattýðýnýz gibi bütün eðri ve üçgen tabakalarýndaki ampulleri kapatýp sadece Points açýk býrakýp tamam dedikten sonra noktalarý iþaretleyip extract yapýp daha sonra Modify >> Points>> Jogo Points>>Convert from AutoCAD Points dediðim halde olmadý baþka bir yolu var mýdýr veya ben bir yerde yanlýþ yapýyorum anlamadým? Ýlgilenip yardýmcý olmayý çalýþan arkadaþlara ve sizi teþekkür ederim.

evrimd eyüpbey

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #11 : 09 Kasm 2014, 20:28:03 »
Þimdi hallettim Create Points >> Points Creations >> manüel olan ayarlarý otomatik yaptýktan sonra Convert from AutoCAD Points dönüþüm yaptýðýmda otomatik olarak nokta oluþturdu iþime hallettim herkese iyi akþamlar.

evrimd Serdar Gams?z

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 39
  • Civil Gücü: +0/-1
« Yantla #12 : 12 Kasm 2014, 15:03:14 »
Eyüp bey yapmýþ olduðunuz bu iþlem yeni noktalar üretiyor mu?

Ben 200 küsür nokta ile tanýmladýðým üçgenlerini düzelttiðim yüzey modelimden belirlediðim bir karelajda misal 10m*10m sýklýðýnda kotlu noktalar üretmek ve bu nokta dosyasýný saklamak istiyorum.

Böyle bir kabiliyeti var mý civil3d nin?

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
  • leti: 182
  • Civil Gücü: +6/-1
« Yantla #13 : 12 Kasm 2014, 15:25:14 »
Tabii ki yapýyor. Üstelik bu civil 3d için kabiliyet dahi sayýlmayabilir...
Yusuf SEZGÜL

evrimd Serdar Gams?z

• Duyarlý Üye
  • **
« Yantla #14 : 12 Kasm 2014, 15:31:49 »
Nasýl yapabiliriz? Yöntemi paylaþabilir misiniz? yeni baþlayan birinin anlayacaðý açýklýkta.

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
« Yantla #15 : 12 Kasm 2014, 16:32:00 »

http://www.dropbox.com/s/odlnl5klt6oi33n/surfacegridpoint1.jpg?dl=0

Serdar Bey,

Yüzeyinizi oluþturduktan sonra yukarýdaki linkteki resimde gösterildiði gibi yapýp sonra ekranda grid noktalarýnýzýn sol alt köþesini iþaretleyip, aralýklarý aralýklarý girip sað üst köþesini iþaretlediðinizde noktalarýnýz oluþacaktýr. Sonra yine points menüsünden import-export points-----export points'ten noktalarýnýzý istediðiniz formatta dýþarý çýkarabilirsiniz.

Yusuf
Yusuf SEZGÜL

evrimd eyüpbey

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #16 : 12 Kasm 2014, 18:30:46 »
Serdar bey Bende sayýn ysezgul linkinde belirttiði gibi yapýyorum.

evrimd Serdar Gams?z

• Duyarlý Üye
  • **
« Yantla #17 : 13 Kasm 2014, 11:55:28 »
Teþekkürler. Yararlý oldu.
Daha da geliþtirelim problemi.
Elimde bir yüzey modeli var(100e300m dikdörtgen bir çukur mesela). bu çukur modelin içerisinde herhangibir yere birbaþka model yerleþtirmek revize etmek istiyorum. (60a70m bir baþka prizma. mesela tabaný ilk modelle ayný ama tavaný benim vereceðim bir nokta dosyasý modeli olabilir.)

iki modeli de üst üste açabiliyorum. görsel inceleyebiliyorum gayet güzel.Ben bu iki modelin birleþiminden yeni model tanýmlamak istiyorum. yada iki modelin oluþturduðu 3d þekilin üzerinden yüzeye ait kotlu noktalarý almak istiyorum. Nasýl yapabilirim?

Bu iþlemi þuan þu þekilde yapmaktayým. ilk modelin içine ikinci modelin sýnýrýný atýp. sýnýra düþen ilk modele ait noktalarýmý siliyorum. daha sonra bu kýrpýlmýþ bölgeye ikinci modele ait noktalarý yamýyorum. tekrar ücgenliyorum vs. vs.

Teþekkürler

evrimd ysezgul

• Kýdemli Üye
« Yantla #18 : 13 Kasm 2014, 12:19:10 »
Öncelikle üzerine yapýþtýrmak istediðiniz yüzeye A, kendisini yapýþtýrmak istediðiniz yüzeye B diyelim. Toolspace'de prospector kýsmýnda Surfaces-Surface A-Definition-Edits'e sað týklayýp Paste Surface deyin ve B'i seçin. B yüzeyini A yüzeyinin üzerine yapýþtýracaktýr. Sonra bu birleþmiþ yüzeyin noktalarýný export edebilirsiniz.

Yusuf
Yusuf SEZGÜL

evrimd haritaci08

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 19
« Yantla #19 : 03 Eyll 2018, 08:51:06 »
toolspace de toolbox sekmesine týkla orada reports manager yanýndaký + iþeretine týkla surface ve surface points to CSV saðtýkla execute açýlan pencerede yüzeyini seç noktalarýn exelde açýlacak

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #19 : 03 Eyll 2018, 08:51:06 »