Gönderen Konu: TUNEL ALIMINDAN YUZEY OLUÞTURMA  (Okunma sayýsý 2960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdýþý Hiparkus08

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 2
  • Civil Gücü: +0/-0
  • http://www.civilbirsite.com
TUNEL ALIMINDAN YUZEY OLUÞTURMA
« : 07 Mayýs 2018, 17:28:21 »
MRB ARKADASLAR BENIM SORUNUM TUNEL KAZI TARAMALARINDAN DOGRU YUZEYI OLUSTURAMIYORUM TAVANDAKI NOKTADAN TABANDAKI NOKTAYA BAGLIYOR UCGENLER BI TURLU YAPAMADIM BILEN USATLAR YARDIMCI OLURSANIZ COK SEWINIRIM.

Çevrimdýþý hasan_demur

• Duyarlý Ãœye
  • **
  • Ýleti: 45
  • Civil Gücü: +1/-0
Ynt: TUNEL ALIMINDAN YUZEY OLUÞTURMA
« Yanýtla #1 : 25 Mayýs 2018, 22:20:25 »
Tünelde tarama vb. iþleri için TMS office yada TCP tunnel programlarý daha kullanýþlý olur. Bu programlarý kullanarak kesitlerde ki açma yada tarama miktarlarýný fazla açma ve tarama hacim hesaplarýný yüzey oluþturmadan en kesit þeklinde okumalar yaparak hesaplayabilirsin. Civilde zaman kaybetmektense yukarda yazdýðým programlara yoðunlaþsan senin için daha doðru olacaktýr.

Çevrimdýþý tolqas

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 1
  • http://www.civilbirsite.com
« Yanýtla #2 : 15 Temmuz 2018, 12:30:20 »
Merhaba.. Ayný sorunu bende yaþýyorum bunun illa ki bir çözümü vardýr. Kot farký belirtip bu farka göre üçgenleme yapmasý lazým ama nasýl yapýlacak bilmiyorum.

Çevrimdýþý haritaci08

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Ýleti: 19
« Yanýtla #3 : 03 Eylül 2018, 08:45:50 »
tünel programlarý kullanmadan bunu yapman çok zor. ancak buna imkanýn yoksa sana önerim tünel alýmýný yaparken alýmý aldýðýn noktalar yaklaþýk ayný km düþecek þekilde kesit kesit almaya çalýþ. tünel tabanýný ise farklý dosyada yada farklý isimde alýmýný yap. daha sonra civil 3d de zor ancak netcad de kesit oluþturduktan sonra ksp dosyasýný exelde açýp kotlara göre sýralayýp tekrar ksp olarak kaydedersen kesitlerinin düzgün çýktýðýný göreceksin.

AutoCAD Civil 3D

« Yanýtla #3 : 03 Eylül 2018, 08:45:50 »