Gnderen Konu: Preview Penceresi  (Okunma says 8028 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Preview Penceresi
« : 04 Austos 2009, 11:12:15 »
Yaptığımızı 3 Boyutlu bir şekilde görmek için genelde orbit,izometrik görünüş veya object viewer'ı kullanıyoruz. Aslında Civil 3D'de küçük bir ekranda bile olsa tasarımımızı 3 Boyutlu ve 2 boyutlu rahatlıkla izleyebileceğimiz bir bölüm var .Eğer  Prospector'da istediğimiz nesne tipinin üzerinde sağ klik yapıp Show Preview'ı seçersek, prospector bölümünde nesneleri görüntüleyebiliriz.Ayrıca orbit ve isometric görünüş işlemlerini yapabiliriz.Preview ekranının üzerinde sağ klik tuşuyla ayarları yapılarak  nesne conceptual veya realistic olarak da görülebilir.

Bu özellik ayrıca tip kesitlere rahatlıkla göz gezdirmeyi de sağlar. Ekranda tip kesit aranacağına prospector isminin üzerine tıklanarak tip kesit görüntülenebilir.
« Son Dzenleme: 31 Austos 2009, 02:24:52 Gnderen: Erdem E. Özlü »

evrimd alpulusan

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 22
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Preview Penceresi
« Yantla #1 : 04 Ekim 2011, 09:45:01 »
iyigunler show preview sekmesi bende aktif olarak gozukmemektedir. Acaba nasil aktif hale getirebilirim? kubaj hesabi yaparken ayni anda 3 boyutlu cizimleride gormek istiyorum ama surface`e sag tikladigim zaman show preview aktif gozukmemekte.
Tesekkurler

evrimd no17

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #2 : 26 Kasm 2014, 13:30:07 »
Ýyi günler,
show preview sekmesi bende de donuk olarak gözüküyor. Surface kýsmýnda içinde nokta dosyasý olan yüzeyim ve proje yüzeyim mevcut. Ben bunlarý kesit çizdirmeden direk show preview'i kullanarak kesit görüntüsüne bakmak istiyorum ama donuk olduðu için yapamýyorum. Yardýmcý olursanýz sevinirim.

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #3 : 26 Kasm 2014, 17:09:37 »
Prospector penceresinin en üstünde solda bir kutu üzerinde büyüteç olan ikona týklayýn.
Aktif olacaktýr.
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #3 : 26 Kasm 2014, 17:09:37 »