Gnderen Konu: Giriþ  (Okunma says 3875 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Giriþ
« : 05 Austos 2009, 14:10:01 »
Bu bölümde Civil 3D'nin en uçsuz bucaksýz bölümlerinde subassembly nesnelerini tek tek ele alacaðýz, sizden ricam ayný tip kesit parçasý için iki ayrý konu açmayalým eðer bahsedeceðiniz tip kesit parçasý varsa o konu baþlýðý altýna yazýnýz.Desteðinizi bekliyorum kolay gelsin.
Murat

evrimd umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 550
  • Civil Gücü: +30/-1
Ynt: Giriþ
« Yantla #1 : 05 Austos 2009, 19:19:06 »
evet bu baþlýk mükemmel olmuþ murat bey.faydalý olacaðý kesin
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

evrimd ekoneo

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 42
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #2 : 07 Ocak 2010, 16:44:17 »
LaneOutsideSuperLayerVaryingWidth hakkýnda bilgi rica ediyorum. Özelliklede default olarak code tanýmlanmamýþ uncodded parçalarý nasýl code ekleyip kullanabiliriz çözemedim koca gün boyu aradým

evrimd ekoneo

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 42
« Yantla #3 : 09 Ocak 2010, 09:08:57 »
Toolspace de Settings sekmesinde general altýnda multipurpose bölümünde style kýsýmlarýnda deðiþiklik yapýp farklý bir .dwt ile sakladým deðiþiklikleri. Ama yine de LaneOutsideSuperLayerVaryingWidth'i kullanamadým. Çünkü hala uncodded diyor. Halbuki LaneInsideSuperMultiLayer'ýn kodlarý olduðundan kullanabiliyorum. Diðerini nasýl kullanabiliriz?

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yantla #4 : 11 Ocak 2010, 21:23:01 »
Erkan bey,
 LaneOutsideSuperLayerVaryingWidth parçasýnda kodlarý gelmeyen tabakalarý tanýmlamak mümkün olmadý. Þöyle bir yol izledim:Generic bölümünde LinkWidthAndSlope parçasý var. Bunu tanýmlayamadýðýmýz tabakalarýn üstüne ekleyelim. Sonra da Link Codes kýsmýndaki Top, Datum yazan kýsmý deðiþtirelim. Ör: 5. tabaka Pave5 için pave5, pave6 için pave6 yazalým. Diðerlerinide istediðiniz adý vererek deðiþtirebilirsiniz.Böylece yüzey oluþturma kýsmýna geldiðimizde pave5 ve pave6 yý göreceðiz. Buna görede yüzeyimizi oluþtururuz.

evrimd ondercaban

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 7
« Yantla #5 : 29 Eyll 2010, 13:38:38 »
tip kesit tanýmlamak istediðimde tool palettes'den one or more subassembly .Net classes could not found check event viewer for more information diye uyarý geliyor haliylede tip kesiti oluþturamýyorum bu sorunu çözmende bana yardýmcý olabilirmisiniz acaba? Ýyi günler

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #5 : 29 Eyll 2010, 13:38:38 »