Gnderen Konu: enkesit düzenleme  (Okunma says 6830 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd akýnbskrt

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 21
  • Civil Gücü: +5/-0
enkesit düzenleme
« : 27 Ekim 2008, 13:30:56 »
Murat Bey ekte gönderdiðim enkesitleri nasýl düzenleyebilirim.Metraj açýsýndan sonuç yeterli ama,görsellik açýsýndan enkesitlerin daha sade,daha anlaþýlýr olursa çok iyi olacak.Teþekkürler.

evrimd akýnbskrt

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 21
  • Civil Gücü: +5/-0
Ynt: enkesit düzenleme
« Yantla #1 : 27 Ekim 2008, 14:41:45 »
Murat Bey enkesitler ekte gönderdiðim þekilde olursa benim için iyi olacak.

evrimd melkul

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 7
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #2 : 02 Ocak 2009, 01:04:08 »
Merhaba Murat Bey

Size belki çok soru soruyorum kusura bakmayýn ama fazla fazla  arayýp uðraþtýktan sonra size soruyorum bunlarý.

En kesitlerimde saða sola 15 metre deðerini atýyorum. bu 30 metrelik alanda siyah kot herhangi bi yerde kýrmýzý kotla kesiþmiyorsa istinat veya iksa duvarý çizmek zorundayým bunu otomatik olarak nasýl yaptýrabilirim ve tavsiye edeceðiniz templates lerin içinde hazý duvar modeli varmý? Birde enkesitlerde eðer dolgu yüksekliði 1,50- 4,0 m arasýndaysa 80 lik büz eðer dolgu yüksekliði 4,00 m den büyükse kutu menfez koymak zorundayým. Bu koþulu gene otomatik olarak nasýl saðlatabilirim ve gene bunun için templateslerde hazýr modeller varmýdýr.

Çok teþekkür ederim þimdiden çalýþmalarýnýzda baþarýlar dilerim

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #3 : 02 Ocak 2009, 13:52:06 »
Bu iþlemleri Civil 3D'nin subassemblysi olan Cutandfillconditionla yapabiliyorsunuz.Ama bu tip kesit parçasýna sadece lisanslý kullanýcýlar eriþebilir.

evrimd melkul

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #4 : 12 Ocak 2009, 01:31:45 »
Merhabalar

en kesitlerde uyguladýðým daylight ýn çizgisinin lane üzerinde devam ediyor ve yol daki çatý ve dever eðimleri buna göre yazýyor fakat devam eden çizginin yol platformunun üst sýnýrýnda devam edip eksende buluþmasý gerekirken platformun datum yani en alt kýsmýnda buluþuyorlar bölye oluncada eðim deðerleri ona göre yanlýþ yazýyor. Böyle bir sorunla karþýlaþan oldumu acaba ?
Ben sorunu superelevation ve/veya en kesiti yanlýþ çizdirmeden kaynaklandýðýný düþünüyorum çünkü bu daylight çizgisinin devamý olan çizgi dýþýnda bazý kesitlerde de platformla bütün gözüken farklý bir çizgi var (daylight a benziyor) ve eðim deðeri buna göre yazýyor. Fakat bir türlü çözemedim

Teþekkürler

evrimd murat023

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #5 : 31 Ocak 2009, 20:26:36 »
Buradaki videolarý indiremiyorum arkadaþlar ben harita ve kadastro teknikeriyim netcad ve autocad kullanýyorum ama autocad civil 3d bulamadým yardýmcý olursanýz sevinirim kolay gelsin iyi çalýþmalar dilerim....

evrimd genius

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 8
« Yantla #6 : 08 Ekim 2010, 15:35:26 »
slm karayollarýnda çalýþan harita teknikeriyim biz kesin hesap yaparken arazinin ilk durumu ile yol bittikten sonraki durumunun ayrý ayrý enkesit aldýrýp bu iki enkesiti üst üste atýp bu en kesitleri manuel olarak düznleyip yapýlan net kübajý çýkarýyoruz bunu civil de yapabilirmiyim nasýl olduðunu anlatabilirmisiniz

evrimd baba23100

• Tam Üye
  • leti: 110
  • Civil Gücü: +1/-0
« Yantla #7 : 08 Ekim 2010, 16:47:39 »
genius tam senlik bir program
artýk herþey civil ile daha güzel olacak.
iyi araþtýr isteðin herþey burda
10 günde netcade yaptýðýn iþi burda 2 saate yaparsýn
bu garanti

evrimd genius

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #8 : 08 Ekim 2010, 21:20:49 »
saðol gerçekten netcad de çok zaman alýyor bunu çözmek istiyorum sizde yardýmcý olursanýz daha çabuk çözerim inþ

evrimd genius

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #9 : 20 Aralk 2010, 10:49:41 »
yardým eden yokmu ben bu mesajý 1 aydýr attým hiç cevap yok yardým yok yani

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #9 : 20 Aralk 2010, 10:49:41 »