Gnderen Konu: Baþka Dosyadan Surface Çaðýrmak  (Okunma says 8868 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd sabangulay

• Super Moderator
  • Kýdemli Üye
  • leti: 551
  • Civil Gücü: +32/-4
Ynt: surface i baþka dosyadan çaðýrmak
« Yantla #10 : 22 Nisan 2009, 16:32:24 »
Üç yüzeyide ayrý isimlerde tanýtdýktan sonra; boy profilinizde bu üç yüzeye ait kesitleri gösterebildiðiniz gibi bant setinde de  istediðiniz yüzeyin kot deðerlerini yüzey adý seçerek belirleyebilirsiniz. 10 ila 20. km için ayrý profil alabilirsiniz. Profilin bant setinden istediðiniz yüzeyi seçebilirsiniz.
Siz 30 km uzunluðunda tek boy profilde mi bu sorunu halletmek istiyorsunuz? Bu konuda ayrýntýlý bilgi verebilir misiniz?

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #11 : 22 Nisan 2009, 16:52:55 »
bir sorum daha var.
yüzeyleri oluþturduðum dosyalar yoðun çizimler olduðu için 10kmlik kesimlerde yüzeyler oluþturdum ve 3 ayrý yüzeyi yukarýda bahsedildiði gibi ayný dosyaya import edip 30 km lik bir kesimin profilini aldýrdým. ancak profil data band setinde arazi kotu ve kýrmýzý kot için (kilometre için farketmiyor) deðerleri bu yüzeylerden sadece bir tanesi için alabiliyorum. mesela 10 ila 20. km aralýðý için deðerleri ikinci yüzeyden al diyemiyorum. bu nasýl halledebilirim? çaðýrdýðým tüm yüzeyleri tek yüzeyde birleþtirebilir miyim veya data band sette km aralýðý tanýmlayabilir miyim?

Diyelim ki yüzeyinizi üçe böldük 3.parçayý bir dwg'de yüzey olarak açýn diðerlerini(1 ve 2 'yi) data shortcuts olarak getirin.
Sonra 3.yüzeyinize Prospector/Surface/3.Yüzey/ definition/Edit sað klik Paste Surface diyerek 1 ve 2 . yüzeyide yapýþtýrýn 
veya þimdi denedim boþ bir sayfada bir yüzey oluþturun içine hiç bir data koymayýn 1,2 ve 3. yüzeyinizi data shorcut olarak çaðýrýp bu içi boþ yüzeyiniz Definition kýsmýnda Edit  sað klik Paste Surface diyerek bu üç yüzeyinizide yapýþtýrýn böylece bütün yüzeyleriniz hem yer kaplamamýþ hem de profile view bandlarýnda ayný isimde olmuþ olur.
Hýzlý yazdým umarým anlaþýlmýþtýr.

Murat

Not: farklý sorularýnýz için farklý konu baþlýklarý açarsanýz konularýn farkedilmesi ve takip eden üyeler için rahat ulaþabilmeleri için daha fonksiyonel olabilir Þule Haným ayrýca forumumuza hoþ geldiniz

evrimd sule

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 18
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #12 : 24 Nisan 2009, 09:42:35 »
murat bey söyelediðiniz þekilde yaptým ve tam istediðim gibi oldu. yeni yüzey oluþtuktan sonra data shortcut la çaðýrdýðým diðer yüzeyleri dosya boyutuna etkisi olduðunu düþünerek silmek istedim ama yeni oluþan yüzey bozuluyor. ama bu þekilde de oldukça kullanýþlý. teþekkür ederim.

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #12 : 24 Nisan 2009, 09:42:35 »