Gönderen Konu: Betonarme yapilar Dik sevler  (Okunma sayısı 2132 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı etkinmemisoglu

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
Betonarme yapilar Dik sevler
« : 02 Nisan 2012, 16:02:55 »
Merhaba
Bir kalip var beton dokulecek ustkotunda  farkli farkli kotlarda koloncuklar var . Yuzey tanimlamasini nasil yapabiliriz? Noktalar atip tanitmaya calistim , ayni x,y de farkli kotta noktalar olmasi gerekiyor cunku temel ustundeki kucuk koloncuklar temele dik olarak yukseliyor. ayni xy, farkli z tekki noktalarla surface olusturuncada sorun yaratiyor noktanin birini aliyor. Gradingde yapmaya calistim ,farklili farkli kotlarda gradinglerle yuzey tanimladim ve edit den paste komutuyla birlestirdim yinede olmuyor. yuzey dik yukselmiyor.  Surface tanimlayip arazi okumalariyla olusturdugum surfacele hacim beton hacmini hesaplamam gerekir. Ne yapmam gerekiyor???

Çevrimdışı umit

• Super Moderator
  • Kýdemli Ãœye
  • Civil Gücü: +30/-1
Ynt: Betonarme yapilar Dik sevler
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2012, 06:42:57 »
bu iþi feature line kullanarak yapacaksýn.kolon örnek alalým.kolonun üst kotunda kotlu feature line ve alt kotunda kotlu feature line çiz.planda aralarýna 1 mm boþluk býrak.bu iþi stepped offset ten yapabilirsin.daha sonra grade infill komutu ile aradaki boþluðu doldur ve bu grading group tan yüzeyini oluþtur.bu yöntemle istinat duvarý, bina perdesi gibi her türlü dik yüzeyleri elde edebilirsin.püf nokta feat. line aralarýna 1mm boþluk býrakmak.
Hayatta en hakiki mürþit ilimdir.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı etkinmemisoglu

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2012, 16:14:47 »
Evet feat. line ve 1 mm mesafe olayi cozdu. Cok tesekkurler.

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2012, 16:14:47 »