Gnderen Konu: Autocad Klavyeden Komut Gecikmesi  (Okunma says 3355 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd yujebey

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 42
  • Civil Gücü: +3/-0
Autocad Klavyeden Komut Gecikmesi
« : 26 Ekim 2015, 20:31:35 »
Ýyi günler. Bilgisayarýmda Autocad 2010 ve Civil3d 2014 programlarý var. Fakat her iki programda da klavyeden komut girdiðimde "pl ,m ,e" gibi çizim taþýma ya da silme gibi basit iþlemlerde komut girildikten sonra sol týk yaptýðýmda komut iþlemiyor. Komut iþleyene kadar en az 4 5 týk yapabiliyorum ve bu sorun ciddi derecede beni yavaþlatýyor. Bilgisayarým Asus K551lb vivobook sistem özellikerim
Ýþlemci: Intel i7-4500 CPU 1.80 GHz '.40 GHz
Ram: 8 GB
Ekran Kartý : nvidia 740 m
Üstündeki 1 tb 5400 rpm hdd yi sýrf bu sorunun kaynaðýdýr diye 240 gb kingston furyx ssd ile deðiþtirdim ama yine de hiç bir deðiþiklik olmadý. Bu soruna bir çözüm bulabilecek olursa çok sevinirim.

evrimd wolf_09

• Tam Üye
  • leti: 52
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Autocad Klavyeden Komut Gecikmesi
« Yantla #1 : 28 Ekim 2015, 15:46:33 »
AYNI SORUN BENDE DE VAR BÝR TURLU COZEMEDIM.

evrimd yujebey

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 42
  • Civil Gücü: +3/-0
« Yantla #2 : 28 Ekim 2015, 21:54:16 »
Sonunda sorunu çözebildim!! Uyuz eden bu sorun yüzünden sinirden mi delirmedim, sorun hdd de diyip ssd ye mi geçmedim ama sonunda sorunu çözdüm! sorun windows 8 ve türevlerinin default bir ayarýndan kaynaklanýyor. Ayarlar->Bilgisayar Ayarlarýný Deðiþtir->Bilgisayar ve Cihazlar->Fare ve Dokunmatik Yüzey-> Dokunmatik Yüzey  kýsmýnda default ta "Orta Bekleme" seçili geliyor. Bu seçenek yerine "Bekleme Yok(her zaman açýk)" seçeneðini seçtiðinizde autocad i düzgünce kullanabiliyorsunuz artýk. Bu sorunu olmayanlar fakat sorunun ne denli insaný delirtebileceðini görmek isteyenler bu seçeneði "Orta Bekleme" ye alýp autocad de çizim yapmayý deneyebilirler ( :

evrimd wolf_09

• Tam Üye
  • leti: 52
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #3 : 29 Ekim 2015, 07:22:05 »
TESEKKURLER

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #3 : 29 Ekim 2015, 07:22:05 »