Gönderen Konu: Feature line  (Okunma sayısı 4135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3don QuIJote

• Tam Üye
  • Civil Gücü: +3/-0
Feature line
« : 02 Kasım 2011, 18:57:16 »
Poly line dan feature line oluşturmak istediğimde beklenildiğinden daha farklı bir şekilde feature line oluşmakta. Yani düz bir poly line dan düz bir feature line olması gerekir. Ama bende çok abes birşey ortaya çıkmakta. Bunun sebebini bir türlü çözemedim, nasıl düzeltileceği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar...

Çevrimdışı E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kişisel Web Şeysi
Ynt: Feature line
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2011, 09:17:14 »
Programı kapat aç :)

Bu şaka şu gerçek, başka bir dosyada yöntemini tekrar dene. Eğer aynı şey oluyorsa yükle bir bakalım, hata nerede? Hata mı normal mi? Çok anlayamadım açıkçası.
Geri dönüş forumun canıdır. Lütfen cevap yazınız.

Çevrimdışı 3don QuIJote

• Tam Üye
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2011, 10:56:46 »
Kaç defa denedim Erdem abi ama olmadı. Dün öğleden sonraki tüm günümü buna harcadım nerdeyse. Dosyanın boyutu 1000 kb den büyük o yüzden buraya yükleyemiyorum. Eğer özelden mesajla mailinizi verirseniz mail atabilirim. Dediğim gibi mesela; düz bir polyline dan düz bir feature line oluşması beklenir ama abes birşey oluyor Erdem abi.

Çevrimdışı 3don QuIJote

• Tam Üye
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2011, 11:55:49 »
Şöyle yaptım;

http://www39.zippyshare.com/v/99249991/file.html burdan indirebilirisiniz.

Çevrimdışı 3don QuIJote

• Tam Üye
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2011, 14:14:09 »
Şimdi şöyle birşey var arkadaşlar; eğer polyline larınız alt alta dizilmiş ise yani biri 1090,1080,1070 kotlarında alt alta sıralanmış ve siz bunlardan bir featureline oluşturmak istediğinizde istenildiği gibi oluşmuyor. Fakat yatayda belli aralıklarla (0.001,0.002,0.003 m gibi ) dizilmiş ve gene 1090,1080,1070 gibi kot değerlerine sahip ise polyline larınız, bunlardan düzgün bir featureline elde edebiliyorsunuz. Çözüm mü ? Evet en azından benim için çözümmm :)

Ama alt  alta dizildiğinde neye bağlı olarak abes birşeyler çıkıyor daha anlayabilmiş değilim.  Fikri olan ?
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2011, 14:25:41 Gönderen: 3don QuIJote »

Çevrimdışı sabangulay

• Super Moderator
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2011, 15:38:41 »
Kemal bey,
Dosyanıza baktım fakat ne yapmak istediğinizi anlayamadım. Anladığım şu: Baraj gövdesini hatlar ile belli kotlara göre çizmişsiniz. Bu çizgilerin uçlarınıda featurline ile birleştirmek istiyorsunuz. 

Çevrimdışı 3don QuIJote

• Tam Üye
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2011, 15:57:18 »
Hayır Şaban bey benim çizmiş olduğum polyline lar dan featureline oluşturdum.Çizilmiş Polyline ve Featureline lara bakarsanız ne demek istediğim daha iyi anlayabilirsiniz... Şöyle açıklayayım o zaman; örneğin, düz bir polyline çizgisi çizip onu feature line çevirmek istediğinizde gene düz bir featureline oluşması gerekir. Ama oluşmuyor. Daha farklı bir şekilde oluşuyor.
Ama bir önceki yazımda belirttiğim şekilde sorunu çözdüm ve baraj gövde dolgu hacmini hesapladım..Ama neden böyle birşey oluyor onu merak ediyorum ?

Çevrimdışı E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kişisel Web Şeysi
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2011, 16:24:50 »
Siz feature line kotlarını nereden alsın istiyorsunuz onu söyleyin.

2D polyline çizin, ondan sonra feature line a kot aldırın. Daha iyi çözüm oluşacaktır. Kotlu bir polyline dan feature line evet, düzgün oluşmuyor.
Geri dönüş forumun canıdır. Lütfen cevap yazınız.

Çevrimdışı 3don QuIJote

• Tam Üye
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2011, 10:47:06 »
Teşekkürler Erdem bey :)

Çevrimdışı Serdar Gams?z

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +0/-1
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2018, 17:27:27 »
Kot değerleri değişen bir arc çizip feature line yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim?
(hem düşey hem yatay değişen bir hattım var ve elimde yeterli kesit bilgileri yok. bu nedenle arc kullanmak istiyorum)

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2018, 17:27:27 »