Gönderen Konu: Feature line  (Okunma sayısı 4743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kişisel Web Şeysi
Ynt: Feature line
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2018, 18:08:55 »
Arc tek kotta olur. Arc'ı featureline yaparsanız başlangıç ve son kotlarını değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum.
Geri dönüş forumun canıdır. Lütfen cevap yazınız.

Çevrimdışı Serdar Gams?z

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +0/-1
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2018, 23:20:23 »
Bir deniz dibi kazısı işi var elimde 5 boru hattı gömülecek bir kanal kazısı bu.toplam 2 km mesafede  son 500m de boru lar çiçek gibi dallanıyor.

Elimdeki kesit bilgilerinden kazı tabanlarındaki düşey ve yatay kırık noktalarını kotlu nokta olarak oluşturdum. toplam 100küsür adet kotlu noktalardan tek tek feature line komutu ile geçtim(geçişlerde sizin de belirttiğiniz gibi arc seçeneği çıkmaktadır)

Bir başka sorunum da şu. featureline olarak çevirdiğim kazı tabanını tek seferde nasıl şevlendirebilirim?

iç bükey bir alan ve haliyle iç taraftaki şevler birbirini kesecektir. tek seferde şevleme yaptığımda kilitlenip kalıyor program.

ekte kotlu feature line ve şevlerin uzanacağı sanal bir yüzey içeriği olan dosyamı paylaşıyorum.

tek seferde infill ve şev yapmam gerekiyor. çünkü 5 yıl önce dizayn edilmiş bir deniz dibi projesini uygulayacağız. ancak deniz tabanı değiştiği için güncel deniztabanı nokta bulutundaki değişikliğe göre kazı kanalı kotları veya kesitleri revizyon görecektir. kazı uygulaması ve kazı dizaynı işi iç içe bir dönemde olacağı için zaman çok kıymetli olacak benim için. pratik ve hızlı çözüm için; bu yapmaya çalıştığım pratik metodu uygulayabilmek bana çok fazla zaman kazandıracaktır. Sorunlar çıktıkça civil3d nimetinden yeni şeyler keşfetmekteyim. şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Not:
Ekte paylaştığım feature line kotlarının bazıları 0 olarak gelmiş. düzgününü tekrar paylaşabilirim. Özet olarak soru şu; kotlu arc lı oluşturulmuş iç bükey feature line tek seferde grading yapılabilir mi? denemelerimde civil3d den yanıt alamıyorum. infill yaptığımda taban yüzeyini alabiliyorum.

"yoksa tesviye tamamlanmış hali" konusunda belirtildiği gibi her parçanın yüzeyini ayrı hazırlayıp ilk alım yüzeyinin içerisine yapıştıra yapıştıra kümülatif olarak sonuçta istediğim yüzey dizaynına ulaşacağım. ancak zaman alacak.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2018, 21:54:49 Gönderen: Serdar Gams?z »

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2018, 23:20:23 »