Gönderen Konu: grading birleştirme  (Okunma sayısı 2961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yucel1601

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +0/-0
grading birleştirme
« : 09 Temmuz 2012, 13:25:36 »
Merhabalar gradingle oluşturduğum şev yüzeyimi asıl yüzeyimle nasıl birleştirebilirim  ve fazlalık kısmı (yani kazı yapılmıs kısmı nasıl kaldırabilirim ) Yani en son halini göstermek  istiyorum sev yüzeyim ile tın surfaceyi birleştirip kazılmıs alanı cıkartmak istiyorum   Teşekkürler.  ;)

Çevrimdışı sabangulay

• Super Moderator
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +32/-4
Ynt: grading birleştirme
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2012, 14:37:05 »
Bunun için öncelikle mevcut arazinin bir kopyasını oluşturun. Yeni yüzey tanımlayın. Bunun üstüne mevcut arazi yüzeyini paste yapın. Daha sonra grading ile elde ettiğiniz yüzeyi kopya yüzey üzerine yapıştırın(paste)
Böylece kazı yüzeyi ile tabi zemin birlikte son hali ile görünecektir.

Çevrimdışı yucel1601

• Duyarlı Üye
  • **
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2012, 07:13:24 »
merhaba saban bey arazımın kopyasını nasıl alabılırım cıvıl 3d daha yenıyım kusura bakmayın  kopya aldıktan sonra birleştirme işlemi yani paste yi surface bolumu altında bulunan edıt surface kısmından mı yapmalıyım yoksa gradıng bolumunde boye bır komut varmı ilginiz için teşekkürler...

Çevrimdışı sabangulay

• Super Moderator
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2012, 07:31:02 »
Kopyası alınacak yüzeyi maus ile seçip sağ tuştan açılan menüde bulunan Basic Modify Tools altındaki Copy komutunu kullanıp aynı nokta üzerinde enter tuşuna basın. Yüzeyin kopyası oluşacaktır. Ana yüzey tabii ise kopyası tabii(1) biçiminde olacaktır.
Paste komutu surface altındadır.
Diğer yol yüzey kopyalama videosunu e_postanıza gönderiyorum.

Çevrimdışı yucel1601

• Duyarlı Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2012, 08:16:36 »
saban bey kopyamı oluşturdum fakat  surface altındakı paste kısmında gradıng de olusturduğum yüzey gözükmüyor secım kısmından secmek istediğimde  ıse  sev yuzeyımı  secmıyor  nedenı ne olabılır ?
Teşekkür ederim . saygılar

Çevrimdışı recep

• Yeni Katılımcı
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2017, 19:28:04 »
Civil 3d de yeniyim, palyeli kazı yapmak istiyorum corridor yöntemi ile yaptğımda köşeleri bağlayamıyorum grading kot yada yükseklik kriterlerine riayet ettiğimde mevcut arazi ile birleştiremiyor ve ya kesemiyorum. Bu başlık tam beni sorunumu dile getirmiş fakat sonucu yucel1601 deki gibi bulamadım. Yeni oluşturduğum arazi de paste bölümünde grading ile oluşturduğum kazı yı görmüyor.
Palyeli kazı ile ilgili sitenizde ve videolarda çok baktım denemeye çalıştım fakat corridor da köşeler hep yanlış cıkıyor.
Feature line ek bir işlem yapmadan palye yapıyor diye duydum fakat Civil 3d 2017 de yok başka bir versiyonda varmı aceba.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekürler.

Çevrimdışı recep

• Yeni Katılımcı
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2017, 11:21:37 »
Sorumun cevabını bu sitede buldum, aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olur umarım, https://www.youtube.com/watch?v=95AbwBWLdB0     

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2017, 11:21:37 »