Gönderen Konu: Civil 3d 2013 ve Windows 8 yardım  (Okunma sayısı 1748 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cixmixfix

• Yeni Katılımcı
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
  • photoshop master
    • Photoshop Dersleri
Civil 3d 2013 ve Windows 8 yardım
« : 26 Şubat 2013, 13:57:46 »
site adminlerine ve özellikle bu çivil 3d ile iş yapanlara bir sorum olacak. Windows 8 li yeni bilgisayarlar edindik ama çivil 3d nin hiç bir sürümünü çalıştıramadık. sorun şu şekilde :

program kuruluyor , açılıyor, autocad nesnelerini kullanmada hiçbir sorun yok ama ne zaman çivil nesneleri kullansak belli bir süre sonra çalışmayı durdurdu deyip kendini kapatıyor.

bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlar varmı? çözüm bulabilen varmı? yada bir önerisi olan varmı?

yardımlarınız için teşekkürler...

Çevrimdışı selmangeo

• Yeni Katılımcı
  • *
Ynt: Civil 3d 2013 ve Windows 8 yardım
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2013, 11:48:09 »
Merhaba,
Öncelikle karşılaştığın sorunun aynısı bende de var. Bu sorunun çözümü Windows 8 de şuan için mümkün de görünmüyor eğer autocad in sitesinde bu konuyla ilgili açıklamalarına bakarsanız görebilirsiniz.
Sana tavsiyem 1. si işletim sistemini değiştirmen ama yeni aldığın bir bilgisayarın sistemini değiştirmek istemiyorsan sana 2. önerim sanal işletim sistemi kurman. Bunun için basit bir uygulama olan VMware Player programını kullanabilirsin. Kuracağın sanal sisteme civil 3d yi kurabilirsin. Ben bu şekilde problemleri ortadan kaldırmış durumdayım. Yeni bir pack yayınlanana kadar bu şekilde idare etmek durumdayız diye düşünüyorum.
iyi çalışmalar...

Çevrimdışı cixmixfix

• Yeni Katılımcı
  • *
  • photoshop master
    • Photoshop Dersleri
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2013, 15:36:28 »
önerin ve ilgin için teşekkürler selmangeo. autodesk forumlarını inceledim senin dediğin gibi şuanda bir destek veremiyorlar ya 2014 sürümünü yada yeni pach bekleyeceğiz. işletim sisteminide değiştirmek istemiyorum garanti dışı kalmaması için 2600 tl para verdik pc ye. yazık olur. birde bu sanal sürücü işine bakacağım. Windows 8 li bilgisayar alacak olan arkadaşlara duyurulur.

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2013, 15:36:28 »