Gönderen Konu: Autocad Klavyeden Komut Gecikmesi  (Okunma sayısı 1936 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yujebey

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +3/-0
Autocad Klavyeden Komut Gecikmesi
« : 26 Ekim 2015, 20:31:35 »
İyi günler. Bilgisayarımda Autocad 2010 ve Civil3d 2014 programları var. Fakat her iki programda da klavyeden komut girdiğimde "pl ,m ,e" gibi çizim taşıma ya da silme gibi basit işlemlerde komut girildikten sonra sol tık yaptığımda komut işlemiyor. Komut işleyene kadar en az 4 5 tık yapabiliyorum ve bu sorun ciddi derecede beni yavaşlatıyor. Bilgisayarım Asus K551lb vivobook sistem özellikerim
İşlemci: Intel i7-4500 CPU 1.80 GHz '.40 GHz
Ram: 8 GB
Ekran Kartı : nvidia 740 m
Üstündeki 1 tb 5400 rpm hdd yi sırf bu sorunun kaynağıdır diye 240 gb kingston furyx ssd ile değiştirdim ama yine de hiç bir değişiklik olmadı. Bu soruna bir çözüm bulabilecek olursa çok sevinirim.

Çevrimdışı wolf_09

• Tam Üye
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Autocad Klavyeden Komut Gecikmesi
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2015, 15:46:33 »
AYNI SORUN BENDE DE VAR BİR TURLU COZEMEDIM.

Çevrimdışı yujebey

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +3/-0
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2015, 21:54:16 »
Sonunda sorunu çözebildim!! Uyuz eden bu sorun yüzünden sinirden mi delirmedim, sorun hdd de diyip ssd ye mi geçmedim ama sonunda sorunu çözdüm! sorun windows 8 ve türevlerinin default bir ayarından kaynaklanıyor. Ayarlar->Bilgisayar Ayarlarını Değiştir->Bilgisayar ve Cihazlar->Fare ve Dokunmatik Yüzey-> Dokunmatik Yüzey  kısmında default ta "Orta Bekleme" seçili geliyor. Bu seçenek yerine "Bekleme Yok(her zaman açık)" seçeneğini seçtiğinizde autocad i düzgünce kullanabiliyorsunuz artık. Bu sorunu olmayanlar fakat sorunun ne denli insanı delirtebileceğini görmek isteyenler bu seçeneği "Orta Bekleme" ye alıp autocad de çizim yapmayı deneyebilirler ( :

Çevrimdışı wolf_09

• Tam Üye
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2015, 07:22:05 »
TESEKKURLER

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2015, 07:22:05 »