Gönderen Konu: Kesitlerden Kübaj Hesabı  (Okunma sayısı 1321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yigitsarac

• Yeni Katılımcı
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
Kesitlerden Kübaj Hesabı
« : 16 Mayıs 2017, 15:31:24 »
Merhabalar,
Siyah ve kırmızı kot arasındaki toplam kazı miktarını belirlemek için 5 m de bir geçirdiğim kesitlere malzeme tanımladım ve kazı kübaj cetvelini cıkarttım. Daha sonra bazı kesitler de tanımladığım  taramaları yapmadığını fark ettim. Alignment üzerinde taramaların yapılmadığı bu kesitlerin sample line'larını biraz ileri veya geri kaydırdığımda zaman kesitler güncellenip taramalar görünüyor. Sorunun kaynagının kullandığım versiyon oldugunu düşünüp bir alt versiyon üzerinde denediğimde de aynı sonucu aldım. Ayrıca bu hesabı tekrar yaptıgımda ilk hesaptakinden farklı kilometrelerde ki kesitlerin bu sefer taramalarının olmadığını fark ettim. Sorunun sebebini henüz bulabilmiş değilim.Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Çevrimdışı hasan_demur

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +1/-0
Ynt: Kesitlerden Kübaj Hesabı
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2018, 22:48:40 »
Coridorun frequency ayarlarından kaynaklanabiliryor. Yani sample linelearın olduğu yerden frequency eklersen belki çözülebilir sorunun. Birde bazen bu sorun sonradan yeni bir sample line eklediğinde de olabiliyor. Frequency ayarlarını bir konrol et birde malzeme metraj hesabını tekrar yap.

Çevrimdışı onurcol

• Yeni Katılımcı
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
  • http://www.civilbirsite.com
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2020, 06:52:25 »
eğer modelinde dar açılı üçgenler varsa o üçgenleri modelde taramaz. Bu durum genelde alım yapıldığında değilde bir yüzeyden başka bir yüzey üretirken karşılaşılır, bir yüzeyden çıkardığın sınırı başka bir yüzeye breakline olarak eklerken sıklıkla görülür. Çözümü ise üçgen döndürme veya fazla surface pointleri silmektir.

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2020, 06:52:25 »