Gönderen Konu: kavşak enkesit çizimi  (Okunma sayısı 3395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kel64

• Tam Üye
  • Civil Gücü: +0/-0
kavşak enkesit çizimi
« : 10 Eylül 2009, 18:11:56 »
Arkadaşlar;Kavşakta enkesit çizimi alabilmem için kesit çizgileri geçirmem gerekir ve ekteki şekilde "corridor properties" kısmında boundaires kısmında gördüğünüz gibi top(kırmızı kot) kısmında fare sağ tuş yapınca şekilde gördüğünüz yazılar çıktı.Daylight çıkmadı,Surface kısmında top ve datum oluşsa bile stripping gözükmüyor.Kavşak koridorunu oluşturuyorum fakat normal yolda yaptığımız surface ve boundaires kavşakta olmuyor.Haliyle çizim ve alanlar oluşmuyor.

Çevrimdışı murat

• Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +21/-1
    • İlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Ynt: kavşak enkesit çizimi
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2009, 08:42:56 »
Merak etmeyin ters bir şey yok
Sebebi şudur ki kavşakta farklı tip kesit parçaları kullanıyorsunuz ve bazı yerlerde kopukluklar oluyor bu yüzden kavşaklarda birbirini takip eden aynı kodları bulmanız oldukça zordur.Zaten kavşaklarda iki yoldan birini kullanın biri orada gördüğünüz outer boundary en dış kısımlardan sınır oluşturur 2010'daki kavşak la birlikte geldi çok işe yarar.Yine bildiğiniz gibi sağ klik yapıp ekleyeceksiniz.
Diğeride 2009 'da kavşak tasarımlarında kullandığımız Add interactively bu da koridor üzerinde feature'ları seçerek sınır oluşturduğunuz bir seçenek ben bunu çok kullanıyorum kolay gelsin.

Çevrimdışı kel64

• Tam Üye
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2009, 09:16:04 »
Murat bey yanıtınız için teşekkür ederim.Murat bey sizin dediğiniz şekilde enkesitleri çizebilirim fakat kavşakta koridor özelliklerinden surface"de top ve datum oluşturmassak yarma ve dolgu alanlarını nasıl hesaplayabiliriz.Ekteki resimde kavşağa 3 boyutlu bakışta gördüğünüz gibi sorun yok.

Çevrimdışı bulut12_3

• Tam Üye
  • http://www.civilbirsite.com
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2019, 16:09:08 »
Civil  3d  2019  da  kavşak  oluştururken   aynı  problemle  karşılaştım. Oluşturulan  ana  koridora  göre  diğer  yolların  koridoru oluşturulduğu  için  olabilir.

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2019, 16:09:08 »