Gönderen Konu: Civil 3D'yi Hızlandırmak - 2 - " Out of Memory" Problemi  (Okunma sayısı 2553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat

• Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +21/-1
    • İlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Orjinali ve tamamını buradan bulabileceğiniz bir yazı.Ben birebir çevirmedim bazen kendi yorumlarımı kattım.Ama işe yarayacağından eminim çünkü yazıyı yazan Lou abimiz bunları sırasıyla yapın söz veriyorum biri kesinlikle işe yarayacak demiş.
Ayrıca bu yazıyı yazmasının sebebide "Out of memory" problemine "Windows 7 ile düzelir C3D XP'de sorunlu" diyen bir meslektaşımmış(Civil 3D ürün yöneticisi) Lou dellenmiş ve bu yazı ortaya çıkmış.

1. Ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin Bilgisayarıma sağ klik Manage(Yönet)i seçin.Gelen pencerede Display Adapters'ı seçin gelen pencerede ekran kartınızı ismine sağ klik özelliklere girin ve sürücünün tarihini kontrol edin eğer bir iki aydan eskiyse güncelleyin.(Vallaha adam hızlı girdi benimkinin tarihi 2007 çıktı)
2. Civil 3D 2010 Update 2'yi yükleyin.Buradan yükleyebilirsiniz
3. RAM'i artırın. 4 gigabyte tavsiye ediliyor ve tabii ki RAM'in doğru bir şekilde yüklenmesi gerekli.Bunun Bilsiyar özelliklerinden kontrol edebilirsiniz.
4. 3Gb switching işlemi yapın Bunu biliyorsunuz 3gbden fazla RAM'i olanların yapması gerekiyor.Buradagüzelce anlatmış.
5. Virtual memory'i artırın Bilgasayar özelliklerine girin Gelişmişte (Advanced) Performansın yanındaki Ayarlar(Settings) a girin. ikinci sekmeye girin burada Virtual memory'in yanındaki değiştiri(Change) seçin. ve initial(başlangıç) ve maksimum size için orada ne yazıyorsa iki katını yazın.
6. Problem Çizim kaynaklımı Recover/Recover with XREFS 'i kullanın.Ayrıca AUDIT,PURGE,-PURGE ide kullanın.
7. Eğer bilgisayarınız orta halli ise Civil 3D'yi kullanırken emaile bakmak gibi işlerinizi yapmayın.Bilgisayarınızın gücüne göre bu değişecektir.

AutoCAD Civil 3D