Gönderen Konu: Yeni başlayacak biri için tavsiyeleriniz ?  (Okunma sayısı 11585 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hassas

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +1/-0
  • iran - eng
    • saeb universite (iran)
Ynt: egitim2
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2010, 13:23:58 »
fatih bey
umarim yardim ede bilerm

Çevrimdışı Fatih BALKAN

• Duyarlı Üye
  • **
  • Civil Gücü: +1/-1
Ynt: Yeni başlayacak biri için tavsiyeleriniz ?
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2010, 02:41:59 »
çok teşekkür ederim hassas bey .

Çevrimdışı leyli

• Yeni Katılımcı
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2011, 18:24:59 »
merhaba;bende civil 3d yi henüz kullanmaya başladım.Şuanda 2008 versiyonu üzerinde çalışıyorum.Bilgisayarıma  kurduğum yazıcıdan çıktı alıyorum fakat civl 3d yazıcıyı tanımıyor.Ne yapabilirim.
  Teşekkür ederim..

Çevrimdışı herat

• Yeni Katılımcı
  • *
« Yanıtla #13 : 27 Temmuz 2013, 06:57:32 »
otomatik nokta nasıl üretiliyor civil 3d de
netcad- te otomatik nokta adı üret  civil 3d de karşılığı nedir
kolay gelsin
saygılar

Çevrimdışı herat

• Yeni Katılımcı
  • *
« Yanıtla #14 : 27 Temmuz 2013, 08:08:51 »
merhaba,ben bir şirketin harita müdürüyüm,civil 3d i hem çok güzel ama bilmeyince zor oluyor,
Aşağıda yazdıklarımı civil 3d ile yababilirmiyim,şimdiden çok teşekkür ederim.

ben öğrenmek istediğim NETCAD programıyla her uygulmayı civil 3d ile yapmak.

1-köprü projesinde görev alıyorum,elimde köprü başlangıç eksenin X Y,Z var ve köprü bitiş Eksenin X,Y,Z si var,
2- köprünün Başlangıç ve bitiş Eksen koordinatlarını  kullanarak AL (ALIGN) özelliğini kullanarak bütün köprü detaylarını koordinatlandırmak ve kotlandırmak istiyorum
3-bütün köprü detaylarını koordinatlandırdıktan ve kotladıktan sonra her detayına verdiğim X,Y,Z noktalarına nokta adı vermek istiyorum,
4-köprünün her detay için  nokta adı ve koodinat ve kot listesini ekranda kaydetmek istiyorum,ve ardından yazdırmak istiyorum.
5.köprünün her detayını noktalarını (nokta adı ve X ve Y ve Z)   ve NCN (olarak kaydetmek istiyorum ki Leica FlexLine TS09plus aletine aktaralım)
6- bunları yapabilirsen netcad programına ihtiyacım kalmaz ve çalışmalarımda çok zaman kazanmış olurum.
Sagılarımla
          Herat

Çevrimdışı sabangulay

• Super Moderator
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +32/-4
« Yanıtla #15 : 29 Temmuz 2013, 08:37:08 »
Yazdıklarının tümü yapılabilir. Yalnız köprü tip kesitini Subassembly Composer ile oluşturmak gerekebilir.

Çevrimdışı nurali

• Yeni Katılımcı
  • *
« Yanıtla #16 : 30 Ağustos 2014, 21:41:37 »
arkadaslar verılen lınk acılmıyor.bende kıtapları ve gorsel egıtım dvd lerını almak ıstıyorum..nasıl ve nerden alabılırız?ıyı calısmalar

Çevrimdışı Ömer GEDİK

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • Civil Gücü: +11/-0
« Yanıtla #17 : 30 Ağustos 2014, 22:56:57 »
http://www.protabilgisayar.com.tr/urun/detay/49/?idx=71
Kitap ve video eğitim seti için linke başvurabilirsiniz.
Geomatik Mühendisi
Ömer GEDİK

Çevrimdışı kaan

• Yeni Katılımcı
  • *
  • http://www.civilbirsite.com
« Yanıtla #18 : 27 Kasım 2014, 01:20:39 »
Merhabalar Civil 3d yeni başlayanlar için özellikle tavsiye edebileceğiniz İng veya türkçe video içerikli kaynaklara nasıl ulaşabilirim tavsiye edebileceğiniz kaynaklar nelerdir ?
 Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Ömer GEDİK

• Super Moderator
  • Tam Üye
  • Civil Gücü: +11/-0
« Yanıtla #19 : 28 Kasım 2014, 20:43:13 »
Merhabalar Civil 3d yeni başlayanlar için özellikle tavsiye edebileceğiniz İng veya türkçe video içerikli kaynaklara nasıl ulaşabilirim tavsiye edebileceğiniz kaynaklar nelerdir ?
 Şimdiden teşekkürler

Şimdi bu biraz sitem gibi olacak ama gerçekten kusura bakmayın durum bu... En basitinden Youtube a girip Civil 3D yazsanız bile binlerce video ile karşılaşacakken bu kadar hazırcılık ne ile açıklanır anlam veremiyorum. Sonuçta sizin işinize yarayacak olanı yine en iyi siz bilirsiniz ve çeşitli ortamlarda araştırma yaparak kendiniz için en iyiye yine siz ulaşabilirsiniz. Sizin bu iletiniz aklıma Google kurucusu Lary Page'in su sözlerini aklıma getirdi, "kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayabiliriz, ancak bir Türk kullanıcı Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemimiz sonsuz döngüye girdi ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremedik. O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın" :)
Geomatik Mühendisi
Ömer GEDİK

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #19 : 28 Kasım 2014, 20:43:13 »