Gönderen Konu: Otomatik harita kayıt programı & Arazi modeli oluşturma...  (Okunma sayısı 5830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı glomaps

• Yeni Katılımcı
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0

Yüksek çözünürlüklü çok büyük alanların uydu görüntülerini koordinatlı şekilde bilgisayarınıza indirebileceğiniz GloMaps adında bir program bulunuyor. Hem görüntü hemde o bölgeye ait 1681 noktanın X Y Z koordinatını indirip anında arazi modeli oluşturabiliyorsunuz. İşinize yarayacağını düşünüyorum.

Program hakkında bilgilere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

http://glomaps.blogspot.com

İyi çalışmalar.

Çevrimdışı murat

• Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +21/-1
    • İlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
Ynt: Otomatik harita kayıt programı & Arazi modeli oluşturma...
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2010, 15:42:56 »
Çok güzel bir paylaşım teşekkürler.

Çevrimdışı xdedex

• Yeni Katılımcı
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2010, 10:13:55 »
Yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler..

Çevrimdışı baba23100

• Tam Üye
  • Civil Gücü: +1/-0
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2010, 17:14:24 »
yararlı ama kullanılamayan bir paylaşım
ben güzele güzel demen güzel benim olmadıktan  sonra
bu programda öyle bişi
aldığımız görüntülerde glomap yazıyor tüm resim üzerinde hemde yani biraz reklam için bir paylaşım
Bu arada bu programda googleearth kullanıyor zaten Atocad Civil de bu işi rahatlıla belki daha hassas bir şekilde yapıyor.

Çevrimdışı glomaps

• Yeni Katılımcı
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2010, 18:53:01 »
Merhaba,

Civil programında sadece ekranda gördüğünüz kadar görüntüyü alabilirsiniz halbuki glomaps ile gördüğünüz görüntü çözünürlüğünde 5000*5000 px lik görüntü indirebilirsiniz. Ayrıca arazi modelinide indirerek 3d model oluşturabilirsiniz. 5000*5000 lik bir görüntü 80mb civarında yüksek çözünürlükte 20km karelik bir alan kaplıyor...

Demo versiyonda indirilen görüntü üzerinde demo yazızı yazacaktır. Lisanslı kullanırsanız sizde memnun kalırsınız.

İyi çalışmalar.

Çevrimdışı baba23100

• Tam Üye
  • Civil Gücü: +1/-0
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2010, 08:15:52 »
Aslında sizin programınızı ,bir kullanımı kısıtlı bir programın reklamını burdan yapmak ne kadar doğru onu bilmiyorum site kurallarına aykırımı değilmi ,sonuçta bu site Autocad Civil için  yapılmış yardımlaşma ve dayanışma sitesisidir,bu sitedeki hiç bir bilgi ve yöneticilerimiz tarafından hiç bir belge,bilgi,döküman vb yararlı ve faydalı veriler herhangi ücrete veya sizin deyiniminizle lisanslı kuulanma gibi kısıtlamalara tabi değildir.
O yüzden bence bu güzelim sitemizi kendi ücretli programlarınız tanıtımını yapmayınız.
Önemli Not:Autocad Civilde en mükkembel şekilde 3 d model oluşturuyor.YAni biz Civilciler olarak ek bir Programa ihtiyacımız yok hele bu program kısıtlı bir program ise hiç yok.
Sitemize faydalı olmak istiyorsanız bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Çevrimdışı E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kıdemli Üye
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kişisel Web Şeysi
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2010, 12:26:58 »
Aslında sizin programınızı ,bir kullanımı kısıtlı bir programın reklamını burdan yapmak ne kadar doğru onu bilmiyorum site kurallarına aykırımı değilmi ,sonuçta bu site Autocad Civil için  yapılmış yardımlaşma ve dayanışma sitesisidir,bu sitedeki hiç bir bilgi ve yöneticilerimiz tarafından hiç bir belge,bilgi,döküman vb yararlı ve faydalı veriler herhangi ücrete veya sizin deyiniminizle lisanslı kuulanma gibi kısıtlamalara tabi değildir.
O yüzden bence bu güzelim sitemizi kendi ücretli programlarınız tanıtımını yapmayınız.
Önemli Not:Autocad Civilde en mükkembel şekilde 3 d model oluşturuyor.YAni biz Civilciler olarak ek bir Programa ihtiyacımız yok hele bu program kısıtlı bir program ise hiç yok.
Sitemize faydalı olmak istiyorsanız bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Size karşı gelmemekle beraber aslına bakarsanız katılmıyorum görüşürünüze. Çünkü bizim insanlar öğrensin diye didindiğimiz C3D, GloMaps gibi ücretli bir program. İkinci olarak, forumun içini dışını karıştırmasın diye yardımcı programlara böyle bir bölüm açtık, Civil ile karışmasınlar, karışmadılar. Ben GloMaps e bu tanıtım için teşekkür ederim. 

Size karşı gelmiyorum dedim ya, onun da sebebi şu. Bilgisayarımızın belleğini yiyen kısıtlı programlardan sıkıldık dediğiniz gibi. Canavar gibi freeshare Programlar var, kaldı ki dediğiniz gibi C3D yapıyor bu işi. Hatta lisanslıysa bi SURFER var, eline C3D bile su dökemez.

:)
Geri dönüş forumun canıdır. Lütfen cevap yazınız.

AutoCAD Civil 3D

« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2010, 12:26:58 »