Gnderen Konu: Türkçe Stil Dosyalarý Hakkýnda  (Okunma says 21321 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd ctatar

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
  • Civil Gücü: +1/-0
Türkçe Stil Dosyalarý Hakkýnda
« : 08 Kasm 2008, 15:55:53 »
ozellikle murat bey sorum size olucak...izledigim videolarinizda ki sadece corridor videonuzu indirebildim.Profil olustururken kendi stilinizi kullanmissiniz.Ancak emin olun yapilan islemler inanilmaz anlasilir durumdayken o stili nasil kendimizin elde edicegi konusunda sorunlar yasiyorum ki eminim tum izleyenlerde ayni sorunla karsilasmistir.Tahmin ediceginiz uzere ac3d ye yeni baslayanlar icin stil olusturmak(ornegin TCK ya uygun enkesit ve boykesit) boyutunuda ele alirsaniz sevinirim. Hatta kendi olusturdugunuz ve corridor videosunda kullandiginiz (profil olustururken) stilin olusumunu bize anlatabilirseniz sevinirim.Diger yandan boykesit olustururken textlerin ve kesit satirlarinin geometrik durumlarinda(buyukluk, yukseklik kavramlariyla cizimde gorunulebilirligini saglamak cunku benimkileri gormek oldukca zor:) )nasil oynamalar yapabilcegimizi anlatabilirseniz sevinirim.Yanlis yere yazmissam yada yanlis kelimeler secerek derdimi anlatmissam gercekten ozur dilerim.Cok yogun bir zamanda yazdigim icin bu sekilde oldu(bos zamaninda yazsaydin diyen varsa icinizde uzgunum ancak bu program olesine kafamin icinde yer ettiki baska biseye konsantre olmakta zorlaniorum:) ) tekrar tesekkurler...(elbette Murat beye diye basladim ancak bu konuyu aciklliga kavusturabilcek baska arkadaslar varsa lutfen onlarda yardimci olsunlar...tesekkurler...iyi calismalar
« Son Dzenleme: 11 Aralk 2009, 15:20:16 Gnderen: Erdem E. Özlü »

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
Ynt: stiller
« Yantla #1 : 08 Kasm 2008, 17:00:22 »
BURADAN verilen dwt dosyasýný indirin.

Autocad Civil 3D açýn.
"New" seçeneðine týklayýn.
Açýlan pencerenin içine indirdiðiniz dwt dosyasýný masaüstünden kesip yapýþtýrýn.

Bundan sonra her yeni Projeye baþlarken "New" sekmesine týklayýp bu "template" i seçin.

Kolay gelsin..
« Son Dzenleme: 08 Kasm 2008, 17:03:41 Gnderen: Erdem E. Özlü »
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

evrimd ctatar

• Yeni Katýlýmcý
  • *
Ynt: Stiller
« Yantla #2 : 09 Kasm 2008, 05:58:06 »
Erdem Bey, oncelikle tesekkurler cevabiniz icin. bu sorumun tam anlamiyla karsiligi aslinda ancak bu birazda hazira dayanmak oldu ve mantigindan uzak kaldigimi hissettim stil ayarlanmasinda.Merak ettigim konu ise su sizin hazirlamis oldugunuz stilleri biz kendimiz nasil hazirlayabiliriz.Ornegin sizin tanimlamalariniz turkce ancak benim ingilizce etiketlemem gerekli ? Kisacasi en azindan 1 stili nasil olusturdugunuzu anlatabilirseniz sevinirim.(tc stillerden herhengi biri) ki bizde kendi stillerimizi olusturabilelim. Tekrar tesekkurler...

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #3 : 09 Kasm 2008, 13:24:23 »
Çağatay Bey.. O stilleri bildiğim kadarıyla Prota bilgisayardan Kıvılcım hanım oluşturdu (Yanlışım varsa düzeltin Murat Bey). Size şu kadarını söyliyim. Stil oluşturmak için baştan başlamak yerine, şu indirdiğiniz stiller üzerinde değişiklikler yapmak daha az zamanınızı alacaktır. Zaten oradaki çoğu stili insanlar kullanmıyor, değişiklikler yapıyorlar.

ACAD 3D'yi açın.
New
_TR Civil 3D_2008 template'ini seçin.
Prospecter'dan Settings kısmına gelin.
Artık buradan stilleri yönetebilirsiniz.

Ancak diyorsanız ki illa sıfırdan kendim Template yapacağım:

New
template > acad
prospector
Settings..
Stili tamamlatınca;
File > Save As > *.dwt
olarak template içine kaydedin. Karmaşık değil korkmayın.

Biraz kafanız karışacaktır ilk başlarda. Ama artık nereden yapılacağını biliyorsunuz.
Size tavsiyem;
Template düzenlemesi yaparken içeriye bir çizim atın, geniş kapsamlı olsun.. O çizim üzerinden baka baka gidin daha kolay olur. Bir de düzenlemeniz bitince bir çıktı alın ki; yazı boyutlarının kağıt üzerinde nasıl durduğunu görün.. Benim A0 paftamda yazıları okumak için Dedektif Gadget'dan yardım almam gerekti :)

Sormak istediğiniz bir yer olursa, buyrun beraber bakalım..

Kolay gelsin..

« Son Dzenleme: 09 Kasm 2008, 13:38:35 Gnderen: Erdem E. Özlü »

evrimd ctatar

• Yeni Katýlýmcý
  • *
« Yantla #4 : 09 Kasm 2008, 13:36:08 »
 O zaman ben su stiller uzerinde bogusmaya biraz daha devam edeyim....tesekkurler Erdem bey..

evrimd murat

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 407
  • Civil Gücü: +21/-1
    • Ýlk ve Tek AutoCAD Civil 3D Sitesi
« Yantla #5 : 10 Kasm 2008, 18:15:56 »
Stillerle ilgili yayýnladýðýmýz tek video Yüzeystilleri videosu oldu.Buna Surface videolar altýndan bakabilirsiniz.
Stiller konusu çok geniþtir çünkü program stil tabanlýdýr.Yani bütün nesnelerin,etiketlerin,data bantlarýnýn ve tablolarýn etiketlerinin oluþmasý farklýdýr.Bu yüzden þimdi çok aydýnlatýcý olamayacaðým ama Prota Ankara'da  hazýrlanan eðitim videolarýný edinmiþseniz ve sivildeki videolarý izlerseniz satýr aralarýnda stillerle alakalý çok güzel doneler bulabileceksiniz.
Ayrýca points ve surface konularýnda yayýnladýðýmýz eðitim dökümanlarýnada bir bakýn iþinize yarayacaklar

evrimd ersien

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
Ynt: Türkçe Stil Dosyalarý Hakkýnda
« Yantla #6 : 12 ubat 2010, 18:41:09 »
Link açýlmýyor.

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #7 : 13 ubat 2010, 13:00:22 »
sorunu dropbox ile çözmeye çalýþýyoruz. onlar da anlamadýlar.. troubleshoot bölümünde yok böyle bi'þey..

ilginç bir sorun. teþekkürler haber verdiðin için.

evrimd ersien

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #8 : 13 ubat 2010, 13:52:32 »
Türkçe dwt dosyasý ve çaðýrdýðýmýz noktalarý içeren text dosyasýný biri farklý bir rapidshare dýþýnda bir siteye upload edebilir mi ?

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #9 : 13 ubat 2010, 17:49:45 »
   1.

Civil Bir S.
      Member

it says we cant find the file you're looking for. but i see the file in my public directory.

http://dl.dropbox.com/u/731763/Docs/_TR%20Civil%203D_2008.dwt

what is the problem??

edit: now i try other files in public directory. i see same problem.. please help mee!!
      Posted 4 hours ago # Edit
   2.

Sven R.
      Pro User

Not helping you, but I checked my public folder and the links are working, so its not a general failure here...
      Posted 4 hours ago #
   3.

Civil Bir S.
      Member

now it works. i dont understand what is the problem??

Sven R., thanks for answer.
      Posted 0 seconds ago # Edit

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #9 : 13 ubat 2010, 17:49:45 »