Gnderen Konu: 3. ADIM - YÜKSEKLİK EĞRİLERİNİ SAYISALLAŞTIRMAK  (Okunma says 35968 defa)

0 ye ve 2 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
  • leti: 366
  • Civil Gücü: +21/-0
    • Kiþisel Web Þeysi
Ynt: 3. ADIM - YÜKSEKLİK EĞRİLERİNİ SAYISALLAŞTIRMAK
« Yantla #10 : 03 Aralk 2008, 19:59:17 »
yerden göğe kadar haklısın erdem bey emeğe saygıyı iyi bilirim ama ben zaten murat beyle aralarda bi yazışıyorum burda paylaşmak istememiştim ama bende sizlere katkı olsun diye flash görsel bi video hazırlamaya başladım sonra Murat beye göndericem ve sonrada paylaşıcaz burda :) anlıycanız sizi çok iyi anlıyorum ve istediğinizin sadece teşekkür değil ama en azından bu videoları hazırlamanın ne kadar emek isteyen bişey olduğunu ve karşılıksız yapılırken bi parça destek istediğinizin farkındayım :) :) 
Guru Murat beye ve sizlere ne desek azdır ..  yanlız flash anlatımlarımda müzik alanında yarışacağız sanırım bende 70-80-90 lı yılların anılar tarzı şarkılarıyla eşlik edicem sizlere  :) :)
herşeyin başı sağlık diyerek huzur dolu günler dilerim ....

Coşkun bey.. Video hazırlayacaksanız *.wmv hazırlayınız. Flash olayını video.google.com ayarlıyor. yani upload ettiğimiz yer. flash video yüklenmiyor oraya.. Kolay gelsin.
Geri dönüþ forumun canýdýr. Lütfen cevap yazýnýz.

evrimd cos00kun

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 24
  • Civil Gücü: +2/-0
  • Civil 3D > ....CAD
Ynt: 3. ADIM - YÜKSEKLÝK EÐRÝLERÝNÝ SAYISALLAÞTIRMAK
« Yantla #11 : 03 Aralk 2008, 23:57:34 »
swf dosyasý olacak baloncuklu video anlatýmý açýkçasý ses olayý olmadýðýndan deðiþik bi yaklaþým bence ve bayaðý etkili olacaðýna inanýyorum. Ayný zamandaa wmv dosya boyutu çok yer kaplýyor  hemde C3D ye ve terimlerine çok iyi hakim olmanýz gerekiyor yani uzmanlýkta istiyor  çünkü kullanacaðýmýz terimlerde hata olasýlýðý fazla ve düzeltme þansýmýzda yok kaldýki ben sadece murat beyle sizi eðitici kýsmýnda sayarsak o taraftan deðilde yeni bir kullanýcý gözüyle ve uzun yýllar netcad kullanan biri olarak C3D öðrenen birinin yaklaþýmýyla biþeyler yapmak istiyorum ve yapýyorum izlinizle tabi :) anlýycanýz çok profesyonel deðil ama dikkat çekici olacak gibi :) Murat beye bahsetmiþtim sizede bahsedeyim kýsaca;

--- 1.videoda çalýþtýðým yerdeki nokta dosyalarýndan bir model elde edip tüm stil özelliklerini ve uygulamalarýna genel   
     bi  bakýþ
--- 2.videoda ayný noktalardan yaratýlan yüzey modelden yol tasarýmý yapmak
--- 3.videoda deðiþik bir yol izlenecek ve mevcut yukardaki dosyaya ayný þekilde googledeki yerine(mevcut nokta
     dosyasýndaki ED50 datumdan  googleninde kullandýðý wgs 84 sistemine dönüþüm yapýlarak ) odaklanýp google
     görüntüsünden ikinci bir yüzey tanýmlanýp bizim yüzeyle arasýnda bir kübaj hesaplama gibi grading konularýna
    deðinilecektir .Böylelikle yaklaþýk olarak google de ne kadar hata yapýldýðýnýda ispatlamýþ olacaðýz açýkçasý bende
    merak ediyorum bunu :)

ilk videoya baþladým video tamam þimdi baloncuklara yazý dolduruyorum :) yakýnda paylaþmak üzere iyi günler diliyorum herkese :)
« Son Dzenleme: 04 Aralk 2008, 00:04:58 Gnderen: cos00kun »
E=mc^2

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #12 : 04 Aralk 2008, 14:35:28 »
3. video benim bitirme tezim :):):)

En sabýrsýz ben bekleyeceðim..

evrimd cos00kun

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 24
  • Civil Gücü: +2/-0
  • Civil 3D > ....CAD
« Yantla #13 : 04 Aralk 2008, 15:19:51 »
gerçektenmi :) ben sadece merak etmiþtim acaba nasýl olacak diye :) piyangomu alsam ne
E=mc^2

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #14 : 04 Aralk 2008, 18:34:49 »
Valla ben olsam koþar adým giderdim :):):)

evrimd metinsimsek

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 12
  • Civil Gücü: +0/-1
  • Live to Jive
« Yantla #15 : 30 Aralk 2008, 23:35:28 »
Harika iþ..bravo erdem...büyüksün:)
bu arada cümleten mutlu noeller...

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #16 : 31 Aralk 2008, 00:00:47 »
Eyvallahhh. Cümlemize .:P

evrimd turannet

• Yeni Katýlýmcý
  • *
  • leti: 3
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #17 : 05 Ocak 2009, 21:39:16 »
Teþekkürler erdem bey,HEmde 2 kere.1.'si civil 3d ye yavaþ yavaþ ýsýnýyoruz elbette sizlerin sayesinde.
2. teþekkür ise raster design için.Nette aramaktan kriz gelmiþti , Raster Design de otomatik sayýsallaþtýrma nýn nasýl yapýldýðýna dair döküman  aramaktan.Ýlaç gibi geldi diyebilirim.Netcad-de de yapýyodum bu iþlemi ama raster design  'de sanki daha hassas gibi geldi bana.Tabi çok sayýda opsiyon sunmasý da cabasý.Ve en önemlisi hepsinin tek bir programda toplanmasý.
Tekrar teþekkürler kolay gelsin ......

evrimd E.Erdem ÖZLÜ

• Site Sahibi
  • Kýdemli Üye
    • Kiþisel Web Þeysi
« Yantla #18 : 05 Ocak 2009, 22:16:38 »
rica ederim.

þunu eklemek isterim. raster design çok karýþtýrýlmasý gereken bir program. 1 menü asla tek bir iþe yapamýyor. alternatifleri çok sayýda. örnekler geliþtiren arkadaþlar bizimle paylaþýrlarsa sevinirim.

evrimd hastoprak

• Duyarlý Üye
  • **
  • leti: 44
  • Civil Gücü: +0/-0
« Yantla #19 : 28 ubat 2009, 19:53:23 »
Erdem bey, sitenizi yeni keþfettim, elinize, bilginize saðlýk.

Birkaç yýldýr Civil 3D ile ilgilenip, bu proðramdan epey faydalanýyorum.
Diðer arkadaþlar gibi kaynak eksikliði çekiyorduk, bunu sizinle aþmaya çalýþacaðým artýk.
Yukarýda linki verilen Yükseklik Eðrilerini Sayýsallaþtýrma dosyasýný indiremedim, çünkü "This file has been deleted. Reason: No download for a longer period. Inactivity-timeout exceeded." mesajý karþýlýyor. Bunu nasýl aþýyoruz.
Zaman zaman sorularým ve yerine göre katkýlarým olacak.
Saygýlar.

Mehmet Ali Hastoprak
Harita Mühendisi

AutoCAD Civil 3D

« Yantla #19 : 28 ubat 2009, 19:53:23 »